"ספסלי החברות של עידו" הוצבו בגני הילדים בקרית גת


"ספסלי החברות"- מיזם ההנצחה לזכרו של עידו אביגל ז"ל מוצבים בימים אלה בגני הילדים בקרית גת.


ספסלי החברות משמשים את ילדי הגן לשוחח, להתקרב ולהתפייס. את המיזם הגתה שני אביגל אימו של עידו אביגל בן ה-5 שנהרג במבצע שומר החומות מפגיעת רסיס שחדר לממ"ד בו שהה.
103 ספסלי חברות של עידו מוצבים בימים אלה בכל גני הילדים בעיר.


היום ביקרו בגני הילדים ראש העיר אבירם דהרי, שני אביגל אימו של עידו ז"ל, סגנית ראש העיר מוריה זגורי, מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו ומנהלת אגף החינוך זהבה גור. ראש העיר אבירם דהרי התרגש מאד מהמיזם וסיפר לילדים על משמעות הפסוק "ואהבת לרעך כמוך".
שני אביגל אימו של עידו סיפרה לילדי הגן על בנה עידו שסיפר לה לא פעם כי הוא מתבייש לפנות לילדים בגן ולבקש מהם לשחק ביחד.
ספסלי החברות יעזרו לכם להיות חברים טובים ולשחק ביחד, אמרה שני וסיפרה על המיזם שהחל בספסלים שהציבה בגן הילדים של עידו בשדרות וגרר התעניינות ובקשות לרוב וכבר מוצב בהרבה גני ילדים בארץ וגם בחו"ל.
"קרית גת חלוצה ביוזמה להציב את ספסלי החברות של עידו בכל גני הילדים בעיר ואני נרגשת ומודה על כך אמרה שני והוסיפה:
המיזם הזה מיוחד כ"כ עבורנו כיוון שהוא מנציח את עידו מנקודת מבטו שלו :ספסל כזה – יכול היה לסייע לעידו ליצור קשרי חברות ועכשיו הוא מסייע לילדים רבים כ"כ, זו מורשתו של עידו והיא ברוכה ומאירה ממש כמו עידו", הוסיפה.
חנה הולצמן גננת גן הגבורה סיפרה לילדים על ספסלי החברות והפיוס, ילדי הגן ציטטו ניבים ופתגמי חברות שלמדו בגן כדוגמת "לא טוב היות האדם לבדו" ו"מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך". ילדי גן אקסודוס של הגננת הילה מקייס סיפרו מהי חברות בעיניהם וכיצד יעזרו בספסלים ליצור קשרי חברות טובים. ילדי הגן של הילה ארגוב חנכו את הספסל בגן וסיפרו על משמעות המשפט ואהבת לרעך כמוך, כיצד עוזרים לחבר, משמחים אותו אם הוא עצוב ומתפייסים יחד כשצריך.