נחנך תיכון אורט גרוס ממ"ד המחודש!

זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו: נחנך תיכון אורט גרוס ממ"ד המחודש!


בהתרגשות רבה ובתחושת הגשמה נחנך הבוקר המבנה המחודש והמשופץ של תיכון אורט קרית החינוך ממ"ד ע"ש גרוס במעמד: ראש העיר קרית גת אבירם דהרי, מנכ"ל רשת אורט צביקה פלג, המשנה לראש העיר הממונה על החינוך עו"ד חיים אברג'ל, מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו, מנהלת אגף החינוך זהבה גור, המפקח על החמ"ד דוד חטואל, והמקפח על בית הספר אלי, נציג אורט בקרית גת מאהר נסראלדין, מנהלי קרית החינוך גרוס לדורותיהם, נציגי ההורים וכמובן התלמידים.


בית הספר עבר תהליך שינוי חזותי משמעותי ומעתה יוכלו התלמידים ליהנות ממבנה חדשני, קירות לימוד מלאי השראה, חצרות מטפחות ומושקעות וסביבה לימודית נאה ומזמינה!
ראש העיר אבירם דהרי: "כעת אפשר לומר שקרית החינוך גרוס היא אבן שואבת לקרית גת והאזור. אנו עדים בשנים האחרונות לקפיצה משמעותית בזכאות ובהישגים של תלמידי תיכון אורט גרוס וללא ספק התלמידים והצוותים זקוקים ל"דירה נאה שתרחיב את דעתם". יש לנו שותפות מדהימה עם משרד החינוך ורשת אורט, אנו עובדים יחד בסנכרון מושלם והצלחנו להגיע כאן באורט גרוס אל היעד! שמח לראות את הנס שמתחולל כאן היום, ברוכים תהיו והמשיכו לעלות מעלה מעלה".


לאחר קבלת פנים חגיגית, נקבעה מזוזה חדשה בכניסה לבית הספר והמכובדים סיירו בין המסדרונות המחודשים והחצרות המטופחות, בין קירות ההשראה הנושאים את תמונותיהם של מדענים מובילים, פינות המסורת ולימוד התורה ועוד. צוות בית הספר והתלמידים ליוו את המכובדים והציגו בפניהם באמצעות דוכני מידע את הפעילויות והפרוייקטים השונים בבית הספר: כיתת ממר"ם, סייבר, תקשורת וחומרה, פרוייקט בר מצווה, מצטייני תפילה, הכנה למועדים וחגי ישראל, אפיקים, תוכנית הישרדות, מורה חונך מורה, מנטורים ועוד. לאחר הסיור בוצע מעמד גזירת סרט החניכה ומיד לאחר מכן טקס חגיגי ומרגש.


את הביקור והטקס הובילה ביד רמה מנהלת בית הספר ורד סבו: "היום אנחנו הופכים חלום למציאות. יחד העזנו לחלום ולראשונה מזה 50 שנים תיכון גרוס זכה לשיפור החזות החיצונית שהוא ראוי לה. "דירה נאה מרחיבה דעתו של אדם" אמרו חז"ל והנה אנחנו מכניסים חדשנות, מרחבי למידה מזמינים והפוכים את המקום להשראה עבור תלמידינו. תודה לראש העיר שפוקד את בית הספר כמעט כל שבועיים, מגיע להתפלל עם התלמידים, מסייר וכמובן עוזר לנו להגשים את החלומות שלנו. תודה לצביקה פלג ולאורט על ההשקעה הבלתי פוסקת, לחיים אברג'ל ששומר בשבילנו פינה חמה בלב, לזהבה גור על הליווי הצמוד, למאהר הנפלא שהוא כבר חלק ממשפחתנו, לצוות הנהדר של תיכון אורט גרוס ולתלמידים היקרים. תודה לבורא עולם על שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה".


צביקה פלג מנכ"ל רשת אורט נשר דברים ואמר: "הודות לחזון העירוני של ראש העיר וצוותי העירייה רשת אורט נכנסה לנהל את כלל המקיפים בעיר, מתוך רצון שיהיה סנכרון מלא והתוצאות כמובן לא מאחרות להגיע. אנחנו אומנם נמצאים בתקופה של אי ודאות אך נמשיך, יחד עם הצוותים המעולים, לפעול באמונה ולהגשים. אנחנו, אנשי החינוך, מביאים את היכולות שלנו לעצב דור עתיד איכותי יותר, ערכי יותר והישגי יותר כי הם מי שיחליפו אותנו. אשרינו שעשינו עד היום ונמשיך להציב יעדים ולהאמין ביכולות הנוער שלנו. אני מודה לכל השותפים על שיתוף הפעולה..."
מפקח החמ"ד במשרד החינוך מחוז דרום דוד חטואל הוסיף: "אנחנו נרגשים מאוד כי מי שביקר כאן לפני רק שנה יכול לתפעל ולברך על מה שאנחנו רואים כאן היום וזה מדהים! יש פה אור גדול וזה בהחלט מרחיב דעתו של אדם. בכל מוסד חינוכי ישנם שלושה שותפים: משרד החינוך, הרשות המקומית והמפעילה במקרה הזה רשת אורט. שיתוף הפעולה יחד והמטרה המשותפת הביאה להצלחה הגדולה של היום. יש פה מצויינות ערכית, לימודית, חדשנית וכולם יחד יוצרים את השלם. בהצלחה רבה!"


המשנה לראש העיר, הממונה על החינוך עו"ד חיים אברג'ל: "הילדים היקרים של תיכון אורט גרוס יושבים בכיתה, מובילים מצויינות לימודית, אנחנו עדים בשנה האחרונה לעלייה הכי חדשה בהישגים כאן בתיכון גרוס. אותם תלמידים זקוקים גם להפסקות פעילות, למנוחה, לפינות חמד וזה חלק מהאקלים והסביבה הבית ספרית שהם מקבלים היום. הסביבה החיצונית תורמת תרומה אישית להצלחה של כל תלמיד וכייף להגיע לבית ספר שנראה כך. ישר כח לכל העוסקים במלאכה!".


ענת פרץ נציגת ההורים שיבחה את צוות בית הספר, נציגי הצוותים החינוכיים הוסיפו ברכות, תלמידי מקהלת בית הספר הקסימו בשירה לצד הנחיה נפלאה של התלמידים וכן חולקו מגני הערכה לשותפים הפעילים.
בהצלחה!!!

 

לתמונו נוספות הכנסו: https://www.facebook.com/KGatCity/posts/pfbid026bQNvQX14itr5EVPoZheNPCbZsbuwbUoWLy5CdHPubtHaTc2kYh7u6UFNqd9Qgp9l