תיכון גרוס- זוכה הפרס הארצי לחינוך למצוינות במעורבות חברתית

"עולם חסד יבנה" :


תיכון גרוס קרית גת-  זוכה הפרס הארצי לחינוך למצוינות במעורבות

חברתית לשנת התשע"ט

 

כמידי שנה, הנהלת החמ"ד הארצית במשרד החינוך מעלה על נס את פועלם של מוסדות החינוך שהצטיינו בתחום החינוך לחסד- המעורבות החברתית. השנה, נבחר תיכון חמ"ד גרוס מקרית גת כראוי לפרס ארצי על החינוך למצוינות במעורבות חברתית.

 

ביום ראשון (10.03.19) בירושלים, בטקס מרשים ומרגש ובמעמדם של ראשי החמ"ד והרשל"צ הרב שלמה עמאר, הוענק הפרס לתיכון גרוס בקרית גת. וועדת הפרס ציינה לשבח את מפעלי החסד הרבים והמגוונים הפועלים בבית הספר בהובלה משותפת של מנהל בית הספר הרב חיים מימרן ורכזת המעורבות החברתית הגברת רחל יפרח.
ועדת הפרס ציינה בנימוקים לפרס את מפעלי החסד הרבים הפועלים בבית הספר למען הקהילה בעיר.
ראש העיר קרית גת אבירם דהרי ברך את מנהל ביה"ס, הצוות החינוכי והתלמידים על הפרס הראוי והחשוב המעיד על 'שגרת החסד' הנהוגה בביה"ס.

במהלך השנים האחרונות התעצמה ביד רמה העשייה החינוכית בתחום המעורבות החברתית בתיכון גרוס בקרית גת. כל תלמידי התיכון קיבלו הכוונה לעשייה ולמעורבות חברתית במספר שעות המוגדר כמצוינות וקיבלו לאורך השנים דוגמא אישית מחדר המורים שלקח חלק פעיל במערך.


תחומי הפעילות החברתית בבית הספר רחבים מאוד ומחולקים ע"י ההנהלה והתלמידים לשלושה תחומים: מעורבות בשגרה, מעורבות חברתית במעגל השנה ובמעגל החיים וחדר מורים מתנדב.


במסגרת התנדבות שגרתית- תלמידי שכבת י' של התיכון מתנדבים על בסיס שבועי במסגרת "לאורו נלך".
מספר נכבד של תלמידים מהחטיבה העליונה בבית הספר מאמצים תלמידים צעירים מחטיבת הביניים לשם העצמה לימודית.
תלמידות מכל שכבות הגיל בבית הספר דאגו לאיבזור חדר מתנות בבתי החולים סורוקה וברזילי עבור ילדים חולים.
כחלק מעידוד התרומה לקהילה, תלמידי גרוס לוקחים חלק פעיל בתנועות נוער רבות (בני עקיבא, מקום בלב, כנפיים של קרמבו), מש"צים, מד"א ואפילו במשמר האזרחי.
תלמידים רבים מהתיכון התגייסו לארגוני חסד המחלקים מזון למשפחות נזקקות בכל שבוע.
מעבר ל"יום המעשים הטובים" שבו כל בית הספר מכיתה ז' ועד י"ב נרתמים לעשיה מגוונת בעיר ומחוצה לה, תיכון גרוס אימץ את האגודה למלחמה בסרטן ומתרים בכל העיר למענה במבצע "הקש בדלת".


במסגרת התנדבות חברתית מעגל השנה ומעגל החיים- בכל ערב שבת מחולקים ברחבי העיר נרות לשבת, בחגים ישנה חלוקה של תפוח בדבש, סופגניות פירות יבשים וכדומה. מידי שנה לפני פורים נרתמים התלמידים ומכינים משלוחי מנות לחיילים סדירים מיחידות מובחרות (כ-300 מנות מידי שנה). לקראת חג הפסח מחלקים התלמידים מנות לקמחא דפסחא למשפחות נזקקות.
כיתות יא' מהתיכון אמצו תחת חסותם את מועדון בעלי הצרכים המיוחדים ודואגים לשמח אותם לקראת החגים.
תלמידי יא', בנים ובנות, מארגנים מידי שנה בת מצווה ובר מצווה באולמות אירועים (עם כל הנלווה לכך) לנערות ונערים ממשפחות נזקקו.
במסגרת פעילות "חסד של אמת" תלמידי התיכון נרתמו לשם הכנת אלבומים וספרי זיכרון לחללי צה"ל לשם הנצחתם עבור בני משפחותיהם במסגרת המיזם "זוכרים את החיים".


תלמידי תיכון גרוס, מכל השכבות יצאו במבצע ניקיון וטיפוח בית העלמין בעיר ואף במידת הצורך מסייעים תלמידי גרוס בהשלמת מניין לתפילות בבתי אבלים.
בנוסף לכל אלו, אמצו תלמידי גרוס את ארגון "יד לבנים" ומחלקים לקראת ימי הזכרון זרי פרחים למשפחות השכולות.
בכל ערב חנוכה, מוביל בית הספר את טקס הזכרון של הפלוגה הדתית ולאורך השנה לקחו תחתם את האחריות לטיפוח האנדרטה של פלוגת אלכסנדרוני.


מסגרת חדר מורים מתנדב- לדברי ההנהלה, גולת הכותרת של העשייה החינוכית היא מעורבותם של הצוות החינוכי כולו במיזמים הרבים. חדר המורים נרתם בסיוע כספי למיזמים והפרויקטים הרבים. צוותי ההוראה הינם שותפים מרכזיים בהצלחה הגדולה בתחום המעורבות החברתית והפכו לעמוד התווך של מפעל העשייה שקם בבית הספר. אלו יזמו גם יום שיא שהתקיים בירושלים, בביקור חולים בבית החולים שערי צדק, כאשר המסר המרכזי מיום זה "ממני תראו וכן תעשו".

 

יישר כח על הפעילות והיוזמה המבורכת של כלל הגורמים והמשתתפים בחינוך ובעשייה לחסד ומעורבות החברתית.

לוח אירועים
לכל האירועים