שר הרווחה העניק את "אות מגן השר" להנרי חנניה כהן מקרית גת

עיריית קרית גת המליצה השנה על המתנדב הנרי חנניה כהן לקבל את אות מגן שר הרווחה למתנדבים מצטיינים, על פועלו רב השנים במסגרות התנדבות רבות בקרית גת  בהן המשמר האזרחי, בתי תמחוי, סניף יד שרה, מרכז יום מולדת ועוד.
בטקס מרגש וחגיגי שנערך בכנסת ישראל, קיבל  הנרי חנניה מקרית גת את אות מגן שר העבודה והרווחה, חיים כץ, למתנדבים מצטיינים יחד עם עוד 11 מתנדבים מרחבי הארץ. הטקס במעמד יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין.

 

הנרי חנניה כהן, בן 82 יבדלט"א, נמנה על תושביה הוותיקים של קרית גת והוא אב למשפחה מפוארת ואהובה בעיר. כהן החל את התנדבותו עוד בשנת 1971 במשמר האזרחי ומאז פרישתו לגמלאות הקפיד להתנדב במסגרות רבות בהן בית התמחוי "מאיר פנים", משמר הגבול ומסגרות בהן הוא מתנדב עד היום: בסניף יד שרה קרית גת בהשאלת ציוד רפואי, שיפוץ הסניף ותיקון הציוד, במרכז יום מולדת של האגודה למען הקשיש (באי המרכז משבחים אותו בייחוד על תרומתו המרגשת בבניית ארון הקודש בבית הכנסת שהוקם במקום). במקביל לכך, מתנדב הנרי חנניה כהן גם במסגרת היחידה להתנדבות עירונית בעיריית קרית גת במסגרת הפרויקטים "לקט ישראל" (בנק המזון הגדול בישראל), "סבתות סורגות" ופרויקט "הדודות" בצה"ל לרווחת חיילי צה"ל.
אם לא די בכך, כהן היקר הדביק גם את משפחתו ברוח ההתנדבות והם מצטרפים אליו במעשי החסד ומתנדבים יחד כמעט בכל ימות השבוע. עבור הנרי חנניה כהן, עשיה למען האחר היא דרך חיים.

 

ראש העיר קרית גת אבירם דהרי ברך את חנניה על קבלת אות מגן השר וציין כי הוא שגריר של כבוד בתוך העיר ומחוצה לה: "זכתה העיר קרית גת להתברך בפעילותו המסורה של מר הנרי חנניה כהן, אשר ראוי בעיני ובעיני כל מריו לקבלת אות מתנדב מצטיין מגן שר הרווחה. אאחל לו שיזכה לעוד שנים רבות של עשייה למען הציבור שהרי כבר אמרו חכמינו ז"ל ש"כל העוסקים בצרכי ציבור באמונה, הקדוש ברוך הוא משלם שכרם".

 

זוהי השנה השלישית ברציפות שנציג מקרית גת זוכה באות מגן השר להתנדבות, לפני כשנתיים זכה באות יחזקאל בן יעקב ובשנה שעברה מפעל אינטל וכולם זכו בהמלצתה של מנהלת היחידה להתנדבות מרטין ממו שברכה גם את חנניה כהן על זכייתו והתלוותה אליו לטקס המרגש.