שנה טובה, מתוקה ונקייה בקריית גת!

שנה טובה, מתוקה ונקייה בקרית גת!

 

האגף לאיכות הסביבה מתגבר את מערך הניקיון והגינון וקורא לתושבים לנהוג באחריות סביבתית

 

אגף איכות הסביבה בעיריית קרית גת משקיע מאמצים ומשאבים רבים בניקיון וטיפוח הסביבה הירוקה בעיר לרווחת התושבים במהלך כל השנה. בתקופת טרום חגי תשרי הבאים עלינו לטובה, מתוגבר מערך הניקיון העירוני באמצעות מנופי גזם, משאיות אשפה, מכונות טיאוט, סיירות ניקיון ועובדי ניקיון, שטיפת טמוני קרקע ואחזקתם, שטיפה חמה למדרכות העיר, מבצע הדברה, תגבור עובדי הגינון, סיירת אשפתונים, שתילת פרחים, שתילת עצים והקמות חדשות של שטחי גינון ברחבי העיר.

 

באגף קוראים לציבור לגלות אחריות, לשמור על הסביבה ולפעול על פי ההנחיות בנושאי השלכת פסולת המתפרסמות באופן קבוע באתר העירוני ובפייסבוק "עיריית קרית גת – העמוד הרשמי".
שימו לב, ברחבי העיר פרוסים אשפתונים להשלכת פסולת, קרטוניות מוסדרות, פחים ייעודיים להשלכת פסולת צואת כלבים ואלה מצטרפים לכלי האצירה המוכרים לנו, בהם טמוני הקרקע הירוקים לפסולת יבשה וכלי אצירה להפרדת פסולת על סוגיה. יש לפעול על פי ההנחיות ולהישמע להוראות הפינוי על פי ימים ועל פי שכונות בעיר. חל איסור מוחלט להשליך פסולת ברשות הרבים ויש להשליך את הפסולת המתאימה לכלי הקיבול המתאים.

 

במסגרת ההיערכות לחג סוכות, אגף איכות הסביבה ידאג לגיזום מסודר של עצי הדקל ותושבים המעוניינים יוכלו לקחת את כפות התמרים לצורך הכנת סכך ללא תשלום.
הגיזום יתבצע בין השעות 7:00 -19:00 (לאורך היום) לפי המיקומים הבאים:
12.9 (ד') – ציר לכיש: מכיכר דרך הדרום עד כיכר השופטים.
13.9 (ה') – מכיכר השופטים-לכיש ועד לצומת אדוריים + ציר מלכי ישראל במלואו.
14.9 (ו') – ציר מלכי ישראל (המשך עבודה).
16.9 (א') – ציר צה"ל החל מכיכר קוממיות (יד יצחק).
17.9 (ב') – קטעים נוספים בשער דרום.
20-21.9(ה'-ו') – רחוב האבץ פארק התעשיה.
שימו לב- כפות התמרים יונחו בצידי הדרך לאורך הרחובות וניתן יהיה לאסוף אותם באופן עצמאי.

 


מנהלת אגף איכות הסביבה, הדס פדידה: "בימים אלה, לפני חגי תשרי, נערך האגף לפינוי תדיר יותר של האשפה והפסולת. אנו מודעים לכך שתושבים רבים משליכים יותר פסולת מן הממוצע ונערכים לכך בהתאם. אנחנו שבים וקוראים לתושבים לנהוג על פי ההנחיות, להתריע במוקד 106 על השלכה לא מוסדרת של פסולת ויחד לפעול לשמירה על הניקיון בעיר בכל ימות השנה ובפרט בתקופת החגים. כמו-כן על התושבים לדעת כי בימים אלה מתבצעת אכיפה מוגברת בעיר על ידי מחלקת הפיקוח, על מנת למנוע השלכת פסולת שלא על פי ההנחיות. אנו קוראים לתושבים לקחת אחריות על הסביבה שלהם, לכל שאלה או בקשת מידע ניתן לפנות לאגף לאיכות הסביבה ולמוקד 106. לצד ההיערכות לחגים אנו ממשיכים בהקמות וטיפוח שטחי גינון חדשים לאורך ציר לכיש, השופטים, חיל האוויר, ביל"ו, הכרמל ועוד בשיתוף החברה הכלכלית לקרית גת. אנחנו מאחלים לכל תושבי קרית גת חג שמח ושנה טובה, יחד נשמור על קרית גת יפה נקיה וחגיגית".

לוח אירועים
לכל האירועים