רשת אורט תנהל את המקיפים בקרית גת בשנת תש"פ

רשת אורט ישראל תנהל את המקיפים בקרית גת בשנת

הלימודים התש"פ


רשת אורט ישראל זכתה לאחרונה במכרז לניהול 5 בתי ספר תיכוניים בקרית גת, זאת בנוסף

לשני בתי הספר – מקיף אורט בוים ואורט-מרכז חינוך טכנולוגי.

 

רשת אורט ישראל היא רשת החינוך הגדולה במדינת ישראל ומאחוריה 70 שנים של חינוך איכותי. הרשת מנהלת מעל 230 מוסדות חינוך-חטיבות ביניים, חטיבות עליונות, בתי ספר תעשייתיים ומכללות להנדסאים בכל רחבי המדינה משלומי בצפון עד ערד ומועצת נוה מדבר בדרום.  הרשת מקדמת חינוך טכנולוגי-מדעי מצוין תוך קידום התנדבות נוער בקהילה, וזוכה לציונים גבוהים בכל מדדי משרדי החינוך, זאת בעיקר עקב ההקפדה על בגרות איכותית ולא רק זכאות לבגרות.

בשנת הלימודים הקרובה משלימה הרשת מהלך מרשים במסגרתו כלל התיכונים בקרית גת יופעלו על ידי רשת אורט. מדובר במקרה יוצא דופן המאפשר לתלמידי העיר כולה יתרון משמעותי בנגישות ללימודים תיכוניים ברמה גבוהה – מגמות בתחומים חדשניים, לימודים הכוללים התנסויות ומחקר, מעורבות של התעשיות עתירות הידע בחומר הלימודים והקפדה על מעורבות חברתית של כל תלמיד ותלמיד.

 

שאלות לצבי פלג מנכ"ל רשת אורט ישראל:

נראה שלקחתם על עצמכם משימה מורכבת, כל התיכונים בקרית גת..


אכן – אבל לאורך השנים רשת אורט מחפשת לעצמה משימות 'מורכבות' כגון אלו – אנחנו מאמינים בלהביא חינוך איכותי, ערכי מדעי טכנולוגי, ולאתגר את בני הנוער. אני תקווה שההצלחה שאנחנו נוחלים בעיר תבוא לידי ביטוי בבתי ספר נוספים, והכל תוך שיתוף פעולה הדוק ופורה עם ראש העיר, חברי מועצת העיר, הורים ומורים שיסייעו לנו בהצלחת השליחות.

 

האם הרשת ערוכה לתת מענים הן בצד הפיזי והן בצד הפדגוגי?


בהחלט. רשת אורט ערוכה לתת מענה בכל בית ספר, ולכל תלמיד הן בצד התשתית  והן בצד הפדגוגי – המשולבים שניהם יחדיו. אנחנו יודעים להגיע לכל תלמידה ותלמיד ולהבין מה הם החוזקות שלהם ומהם החולשות. ניסיוננו מאפשר לנו לתת מענה הולם וראוי לצרכי ויכולות התלמידים. כמערכת אנחנו יודעים להציב יעדים כמיתיים ולעשות הכל לעמוד בהם למען הצלחת הטמעת חדשנות בחינוך.

 

מדובר בתקציבים גדולים..


אכן, ניהול של בית ספר הוא משא כבד. אנחנו מקפידים לאפשר למנהלי בתי הספר יכולות כלכליות רחבות על מנת שיוכלו להצליח במשימתם הן בהישגים, הן בערכים, הן בציוד מעבדתי מחשובי עדכני,  ועושים זאת תחת מסגרת תקציבית מתוכננת ומסודרת, הכל בשיתוף מלא עם משרד החינוך והרשות.

 

מה החזון של הנהלת רשת לגבי מערכת החינוך העירונית בקרית גת?


אני חושב שלעיר קריית גת יש מערכת חינוך טובה והיא יכולה להיות  דוגמה למערכת מצליחה וחדשנית בישראל. אני פוגש מורים עם חזון, הורים עם רצון לראות הצלחה בבתי הספר, ראש עיר מעורב ומחויב, ובסוף – תלמידים מצוינים שמגיעים עם תשוקה ועניין ללימודים. אנחנו רוצים לראות כאן עיר שתהיה מודל לערים אחרות, איך ניתן לבנות מערכת חינוך שונה, מקיפה וכוללת, שפניה לעתיד ומכינה אליו את תלמידיה.

 

כיצד נראה שיתוף הפעולה בין העירייה לרשת עד כה?


אנחנו מקפידים לפעול בשיתוף פעולה מלא עם העירייה – בלעדיו לא ניתן יהיה להגיע להישגים. עיריית קרית גת מסייעת לנו בעיצוב היעדים ופיתוח התוכניות ומייצרת עבורנו מערך תמיכה עירוני מצוין. אני מאחל לעירייה ולנו שנים ארוכות של שיתוף פעולה.

 

הניסיון באורט בוים מוצלח ביותר. האם זה המודל גם לתיכונים האחרים?


אורט בוים הוא מבתי הספר הבולטים כיום. אנחנו גאים בהישגים התכניים של בית הספר ולא פחות – בהישגים החברתיים ערכיים, זהו אכן מודל שנרצה לשכפל. הפעילויות החברתיות, פעילות "שומרי מסך", המשלחות, כל אלו רק מקצת ההוכחות שבני הנוער בבתי הספר לא מוותרים על דגל הערכים לצד דגל המצוינות.


מה תאחל לתלמידי העיר לקראת השנה הבאה?


איחולי לתלמידים, שנת לימודים ערכית ואיכותית, כולה ספוגה באהבת אדם, חדשנות, יוזמה ויצירתיות, ושנדע במשותף להגיע להישגים שיעזרו להם לבנות אופק עתידי כלכלי איתן, מלווה באהבת ישראל ואדם.

לוח אירועים
לכל האירועים