קרית גת תממש בו זמנית את הסכמי הגג 2 ו-3 מצפון וממערב


בימים אלה מקדמת עיריית קרית גת באופן אינטנסיבי את מימוש שני הסכמי הגג הנוספים עליהם חתמה עם ממשלת ישראל, לאחר הביצוע המוצלח של הסכם הגג להקמת כרמי גת, הנחשב עד כה להסכם הגג המוביל והמוצלח במדינת ישראל.
האמון הרב לו זוכה עיריית קרית גת מצד משרד הבינוי והשיכון, רשות מקרקעי ישראל ורשויות התכנון והצלחתו הכבירה של הסכם הגג הראשון עליו חתמה וביצעה מסייעים לעירייה בקידום מיזמי הענק בקרית גת ובשיווק בו זמנית של כמעט 10,000 יחידות דיור בימים אלה, מצפון לכרמי גת (כרמי גת צפון) וממערב לכביש 40.

זה מכבר הרחיבה ועדת הגבולות את שטחי השיפוט וגבולות העיר קרית גת אל מעבר למתחמים הללו מצפון וממערב.
כאמור, בימים אלה שוקדים בעיריית קרית גת על הכנת מכרזי פיתוח תשתיות עבור כרמי גת צפון להקמת 6,000 יחידות דיור חדשות צפונית לכרמי גת. בתוכם ישווקו 100,000 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים וכן חיבורי כבישים אסטרטגיים של כרמי גת אל כביש 40 וממנו חיבור נוסף של כרמי גת אל צומת זבדיאל /מחלף קוממיות. בחלקו הצפוני של המתחם צפויה לקום תחנת רכבת נוספת על תוואי המסילה של הרכבות לת"א. 

 

בד בבד שוקדת קרית גת עם רשויות התכנון על תכנון מפורט לחלקו הראשון של מרחב קרית גת מערב, ממנו שווקו לאחרונה 3,400 יח"ד. הבנייה ממערב כוללת גשרים וחיבורים בין העיר הקיימת ומעל כביש 40 לכיוון מערב וכוללת הקמת מחלפים. ברובע המערבי צפוי לקום בית חולים ומתחמי מסחר ותעסוקה גדולים הכוללים מסוף תחבורה ענק ושדרוג מערך הרכבות בעיר תוך חיבור מסילות לקו הרכבות אשדוד- אשקלון.
הסכם הגג השני הכולל את כרמי גת צפון, כולל בתוכו גם את מיזם שער העיר מתחם המחבר בין כרמי גת והכניסה הצפונית לעיר וכן הקמת 700 יח"ד, מרכזי מסחר ותעסוקה, דיור מוגן ועוד... כמו כן כולל הסכם הגג את ההתחדשות העירונית במתחם יאסקי – קוממיות, חידוש תשתיות בהיקפי ענק בעיר הוותיקה, שלב ג' של רובע הפרחים מהגדה השניה של כביש שד' לכיש וגשר שיחלוף מעל פסי הרכבת ותחנת הרכבת ויחבר את העיר קרית גת עם פארק התעשייה.


שני הסכמי הגג צפויים לצאת לפועל בקרוב ממש לאחר ששווקו המתחמים הראשונים בהם. עיריית קרית גת צפויה לפתח את התשתיות  כשם שעשתה בהסכם הגג הראשון, תוך שיתוף פעולה מלא עם משרדי הממשלה ורשות מקרקעי ישראל ותוך הבטחת וודאות מקסימלית ליזמים והרוכשים.


קרית גת צועדת בבטחה לעמוד ביעדי תכנית המתאר הארצית הרואה בה מטרופולין צומח בין המרכז לבאר שבע וצפויה לגדול במהלך 20 השנים הקרובות למרכז עירוני בן 400,000 תושבים.