קרית גת חגגה עצמאות 74 לישראל!!!

קרית גת חגגה עצמאות 74 לישראל!!!
בשיא הערב ולראשונה מופע זיקוקין שקטים ולמעלה מ-14,000 תושבים שחגגו באירוע ענק ומרגש!

אווירת אחדות והתרגשות מיוחדת לאחר הפסקה של שנתיים, עת התכנסו תושבי העיר לחגוג יחד עצמאות 74 למדינת ישראל האהובה! קרית גת ציינה את החג, בהפקה מתוקתקת של רשת המתנ"סים, עם הופעות בלתי נשכחות של יובל דיין, שמעון בוסקילה, מיקי, בן זיני והלהקות המקומיות. טקס יקיר העיר התקיים השנה בסימן הצדעה למובילי הסכם הגג הראשון עליו חתמה מדינת ישראל עם עיריית קרית גת, לתורמים להתפתחותה המטאורית של העיר לקראת הפיכתה למרכז החדש של ישראל ולתעשיינים ותיקים שתרמו רבות לפיתוח התעשייה המקומית והארצית.

ראש העיר אבירם דהרי בירך את התושבים, העניק תעודות ליקיר העיר וערך כמיטב המסורת את קבלת הפנים בבית רחל בהשתתפות מאות מתושבי העיר.


יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל צוין בקרית גת במופע ענק רשת המתנ"סים, בניהול מנכ"לית העירייה רבקה בוזלגו ומנכ"ל הרשת אמיר בן שמחון, אשר רתמו לאירוע את מיטב האומנים יחד עם הלהקות המקומיות שלנו בהם המרכז לשירה של אבי כוכב, רקדני הסטודיו למחול מובמנט בהנהלת רון כהן ולהקת האיבצן שגנבו את ההצגה! המופעים עלו בזה אחר זה לקול עידוד הקהל והצטרפו למופעים המרכזיים והמלאים של מיקי כוכבת הילדים, שמעון בוסקילה שריגש את הקהל, יובל דיין שסחפה אותנו עם שירייה ובן זיני שחתם את הערב במופע מקפיץ במיוחד. ברגע השיא של העיר התקיימו שני מופעי זיקוקין שקטים בהנחייתו של ראש העיר ומתוך התחשבות בנפגעי הלם ובפניות שהגיעו לעירייה בימים שלפני המופע. מופע הזיקוקין היה מרהיב ביותר ומי שבחר שלא לצפות בו הוקצה לו חדר שקט בהיכל אדית, כך שבתום הזיקוקין יכל לשוב אל הדשא להמשך החגיגה. כעברו שנתיים, היה זה כל כך מרגש לראות את פארק פ"ז שלנו מלא עד אפס מקום בחוגגים, בדוכנים ובאווירה מחשמלת וגם בטוחה הודות לליווי צמוד של האגף לביטחון וסדר ציבורי, כוחות הבטחון וההצלה, וצוותי האבטחה של יניב אבטחה, פידליס אבטחה וספיישל דיפנס.

 

בתחילת הערב עלה קצין אג"ם משטרת קרית גת, אחיעד אפנג'ר והניף את דגל הלאום לראש התורן ומיד לאחר מכן הדליק את משואת העצמאות, מר אליאס ישראל, מי ששימש כמזכיר העירייה במשך שלושים ושמונה שנים.
כמיטב המסורת של קרית גת, חולקו גם אותות יקירי העיר לשנת תשע"ח. השנה חולקו האותות למי שתרמו ולקחו חלק מכריע בפיתוחה של קרית גת ובהפיכתה למטרופולין מוביל וכן לתעשיינים ותיקים ומוכרים בפארק התעשייה, בהם:

 

אליאס ישראל -מדליק משואת העצמאות העירונית
אליאס ששימש כמזכיר העירייה במשך 38 שנים ועשה זאת במסירות ונאמנות יוצאת דופן. אליאס עבד עם כמה וכמה ראשי עיר, שימש במגוון תפקידים וניהל תחומי עשיה ומנהל רבים ברשות. הוא נולד במרוקו בשנת 1956 עלה לקרית גת כילד והוא בן למשפחת מייסדי העיר אשר מגיל צעיר היה פעיל בקהילה ובמערך המוניציפאלי. בשנות ה-70 המאוחרות שימש אליאס כחבר מועצה בקרית גת ובשנות ה-90 היה שותף להכפלתה של העיר הודות לעלייה מברית המועצות. בעשור האחרון, בהיותו מזכיר העירייה, סייע ותרם רבות להתפתחות העיר במסגרת הקמת רובעי המגורים החדשים והוא זוכה פרס רוני פיינשטיין ליזמות וחדשנות עירונית לשנת 2016.

בנצי ליברמן
בספטמבר 2011 מונה למנהל מנהל מקרקעי ישראל והיה ממובילי "הסכמי הגג" של מדינת ישראל עם הרשויות המקומיות כאשר הראשון שבהם נחתם כמובן עם קרית גת! ליברמן זכור לנו היטב כמי שאמר את המשפט: " רוצו לקנות דירה בקרית גת"! והוא, באופן אישי, קידם את הפתרונות לזוגות הצעירים שביקשו לקנות לעצמם דירה בצל משבר הנדל"ן שפקד את הארץ. ליברמן הקדיש שעות על גבי שעות לקידום ותכנון הסכם הגג עם עיריית קרית גת ועיצב למעשה מחדש את מפת הנדל"ן בישראל.

יוסי רוסו
כלכלן במקצועו, שימש כיועץ קרוב בפרוייקטים משמעותיים לראשי ממשלה רבים בהם יצחק רבין, שמעון פרס ואריאל שרון. עוד משנות שירותו במשרד ראש הממשלה, לקח חלק פעיל בהורדת אחוזי האבטלה בערי הפריפריה ודחף להקמתו של אזור התעשייה בקרית גת ומאוחר יותר להכנת התשתית להבאת מפעל אינטל לעיר. בעשור האחרון שימש כיועץ לראש העיר, אבירם דהרי, והיה חבר פעיל ומוביל בהקמת רובעי המגורים החדשים בקרית גת בהם רובע הבנים, רובע גוגנהיים וכמובן רובע המגורים המבוקש בישראל- כרמי גת. סייע ומסייע בתכנון הסכמי הגג של קרית גת, בתכנון המתמשך והמיטיב של העיר לטובת התושבים בתחומי הדיור, התחבורה והתשתיות ובהפיכתה של קרית גת לעיר אטרקטיבית למגורים עבור זוגות צעירים.

רפי אלמליח
משנת 2008 מונה לסמנכ"ל תכנון ופיתוח ברשות מקרקעי ישראל וכבר בשנתו הראשונה בתפקיד, נפגש אלמליח עם ראש העיר קרית גת אבירם דהרי ועם צוותו ושמע על חזון העיר לצמיחה, התרחבות וחדשנות. הוא זיהה מיד את הפוטנציאל העצום של העיר והחליט להפנות משאבים רבים מטעם רשות מקרקעי ישראל לפיתוחה של העיר.  בעשור וחצי האחרונים, הוא מלווה באדיקות את הפיכתה של קרית גת למרכז החדש של ישראל ולאחר הצלחתה הכבירה של כרמי גת ממשיך לדאוג לתכנון האיכותי של עשרות אלפי יחידות דיור , הקמת גשרים, מוסדות ציבור, הרחבת פארק התעשיה, קידום פרויקט כרמי גת צפון, הקמת תחנת רכבת נוספת וכמובן התחדשות השכונות הוותיקות בקרית גת.

רפי וזאנה
רפי גדל בקרית גת למשפחה ותיקה ומוכרת בעיר, הוא הבעלים של מפעל בדודים וציפויים לתעשיות הממוקם בפארק התעשיה קרית גת ומשמש גם כמנכ"ל החברה. בין השנים 2003 עד 2019 שימש בעיריית קרית גת במספר תפקידים כאשר הבולטים שבהם: עוזר ראש העיר, ראש דרקטוריון החברה הכלכלית של קרית גת, מנהל ההקמה של תאגיד המים מי קרית גת ומנהלת ההקמה של רובע המגורים כרמי גת. רפי ליווה מקרוב את החתימה על הסכם הגג הראשון עליו חתמה מדינת ישראל עם עיריית קרית גת ולאחריו את הסכם הגג השני להרחבת כרמי גת מצפון. עובדי עירייה רבים מעידים עליו כי הוא היה להם אוזן קשבת, במחויבות, מסירות ומקצועיות, תוך שהוא ניצב בעמדות מפתח בעשייה העירונית, תרם רפי לעיצובה של העיר קרית גת בשנות התפתחותה והתוצאות מדברות בעד עצמן.

דניאלה פז ארז
דניאלה היא הבעלים והמנכ"לית של חברת "פז, כלכלה והנדסה" וליוותה יחד עם צוותה את קרית גת בחתימתה על הסכם הגג לבנית רובע המגורים כרמי גת משנת 2013. דניאלה תרמה מנסיונה והידע הרב שצברה, בהתנהלות מול מנהל מקרקעי ישראל מרמת התכנון, כולל בניית תוכניות מקושרות תקציב ועד לישיבות החתימה. דניאלה וצוותה היוו חלק משמעותי במתן הערכות שווי, במיתוג והלכו עם עיריית קרית גת יד ביד בכל הקשור להוצאתו לפועל של הסכם הגג – הסכם חדשני שסלל את הדרך לעשרות רשויות נוספות ברחבי הארץ. ההצלחה במימוש ההסכם הביאה תנופת פיתוח אדירה לעיר שחתמה בשנת 2018 על הסכם גג נוסף "כרמי גת צפון" וצפויה לחתום על הסכם נוסף בקרוב.

אבינועם שקד
תעשיין יהודי, ציוני, ישראלי, המנכ"ל והבעלים של חברת שריונית חסם ייצור דלתות איכות בע"מ. מפעל שריונית חסם הועבר בהחלטתו של אבינועם מחולון לקרית גת בערב ראש השנה תשנ"א ספטמבר 1990 והיה למפעל הראשון שקבע את מקומו בעיר בתקופת המשבר בעולם הטקסטיל, כאשר המעסיק העיקרי בעיר דאז, תשלובת פולגת, צמצם את פעילותו באופן כמעט מוחלט. המפעל, שריונית חסם, היה לבשורה משמחת והביא עימו ציוד טכנולוגי חדיש ואף עסק בהכשרת העובדים, מרביתם תושבי העיר קרית גת. חברת שריונית חסם נמנית עם המפעלים הגדולים והמשמעותיים בפארק התעשיה של קרית גת ויהא מספקת העסקה מתמשכת ומכבדת של תושבי העיר, מקדמת חינוך לתעשייה תוך פעילות למען צמצום הפערים בחברה, משלבת מגזרים בתעשייה ומסייעת לאוכלוסיות מוחלשות. לחברה שותפות גורל אמיתית עם קרית גת ותושביה.

מיכאל ואיתי בראל
את מפעל שלאון כל אחד מכיר בקרית גת. המפעל הוותיק, הוקם על ידי אביהם של מיכאל ואיתי, אריה בראל ז"ל ושותפו שלמה בוגרד ז"ל עוד בשנת 1968 וקבע את מקומו בקרית גת.  המפעל ייצר במשך השנים את מסיכות האב"ך שזכורות לנו היטב ממלחמת המפרץ ונתן מענה איכותי וחיוני לתושבי ישראל בזמן של חוסר ודאות וחשש גדול. תרומתו לביטחון תושבי ישראל הייתה כה משמעותית והפכה לאייקון של ממש. במהלך 54 שנות פעילותה בקרית גת, העסיקה חברת שלאון אלפי עובדים תושבי העיר והסביבה במילוי המשימה הלאומית של מתן מענה מיגוני לאזרחים ולכוחות הבטחון. במשך השנים המשיך המפעל לייצר מסיכות ומסננים ייחודים לכוחות הבטחון ואף החל בייצוא המוצרים לצבא ארה"ב ומשרד הבריאות האמריקני. במהלך משבר הקורונה שפקד אותנו, החליטו להירתם אף הם ולעמוד בחזית המאבק לבריאות תושבי ישראל והחלו לייצר מסכות שאפשרו הגנה מפני הנגיף. מיכאל בראל משמש מאז שנת 2005 כמנכ"ל חברת שלאון בע"מ ואיתי בראל עובד בחברת שלאון משנת 1991 בתפקידים שונים טכנולוגיים, עסקיים וחברתיי וכיום משמש כסמנכ"ל החברה והם ללא ספק שזרו את גורלם האישי והעסקי עם העיר קרית גת ותושביה. לאחר שקיבלו את תעודת יקיר העיר הפתיעו אותם עובדי המפעל, עלו אל הבמה והעניקו להם זרי פרחים ברגע מרגש במיוחד.

 

תודות חמות לכל מי שעמל ותרם להצלחת הערב: הנהלת עיריית קרית גת ראש העיר אבירם דהרי, מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו, צוות עובדי רשת המתנ"סים, מנהלת האירועים אוריה אריס, כוחות הביטחון וההצלה, משטרת קרית גת, מד"א וכיבוי אש, אגפי העירייה: אגף שפ"ע, בטחון וסדר עירוני, האגף לאיכות הסביבה, אורתן במות, חברת ההגברה יגאל אלאייב, תאורה ומסכים יניב רובין, שמר הנדסה, מסכים שוקי זעפרני, צילום מדר שירותי צילום, מאירה גוראי רז ודניאל יחזקאל. כמובן שאת הערב חתמה רחל זעפרני היקרה בריקועי העם בבית רחל בחגיגה שמזמן לא נראתה!

נתראה בע"ה בשנה הבאה!

צילומים: מאירה גוראי רז