קרית גת חגגה את חג הסיגד!

בערב מכובד ומרגש בהנחייתו של המרצה אברהם אדגך, צויין חג ה"סיגד" המסורתי בבית הקהילה האתיופית ברחוב אשר במעמד ראש העיר אבירם דהרי ומכובדי הקהילה.

כמדי שנה ציינו תושבי קרית גת את חג הסיגד בערב שכולו מסורות, תפילה ואחדות. חג הסיגד מהווה יום זיכרון לכיסופים של בני הקהילה האתיופית לארץ ישראל ואף יום תפילה וניצחון על החלום והרצון העז להגיע לארץ הקודש ולזכות בהגעה לירושלים הברוכה.
בערב המיוחד נהנו האורחים מכיבוד אותנטי, מלהקה פנא המסורתית שהלהיבה את הנוכחים בקטעי ריקוד מיוחדים, מוסיקה מסורתית, אמנים רבים וסרטון בו תושבי העיר מכל הקהילות מברכים את  הקהילה לרגל החג.

 

בין הנוכחים: ראש העיר מר אבירם דהרי, סגנית ראש העיר שולמית סהלו, רב הקהילה הרב בנימין זרעו, נציג משרד הקליטה בקהילה מר לזאר מירקוב, מנהלת אגף הקליטה נינה דוקנין, מנהל מוקד קליטה יניב וובט, הסופר דניאל בלטה, נכבדי הקהילה, עובדי הקהילה ומתנדבים.
 

ראש העיר מר אבירם דהרי נשא דברים ואמר: "אני נרגש להיות חלק מהערב המיוחד הזה ולחגוג אתכם. מגיע לקהילה היקרה הזו, מגיע לה לחגוג ולשמוח אחרי שעשתה הכל על מנת להגיע לארץ ישראל- יהיה המחיר אשר יהיה. לכבוד הוא לי להיות נוכח אתכם כאן היום".

 

הסופרת אלמז זרו שנכחה באירוע וחיברה ספר המגולל את סיפורם של יהודי אתיופיה מסוף המאה ה-19 עד מחצית המאה ה-20, נשאה דברים ואמרה: "אני רוצה להודות לתושבי קרית גת שהזמינו אותי ולהודות בעיקר לכוח הנשי שולמית סהלו שמייצגת בכבוד ואהבה את הקהילה וכמובן להודות לראש העיר מר אבירם דהרי שכיבד אותנו בנוכחותו. בחג הזה אנו זוכרים את אבותינו שנהגו לקיים תהלוכה בה השתתפו גברים, נשים וטף ולפניהם נשאו את ספר התורה מנהיגים קייסים ויחד צעדו בתקווה ואחדות אל ההר. שם בוצע חשבון נפש אישי, רוחני והתחזקה אחדותם של אנשים שכל רצונם היה להגיע לירושלים. בילדותי הייתי יושבת על ברכיו של סבי ושומעת ממנו על המסורת, הכמיהה ואפילו על התקופות החשוכות אשר פקדו את יהודי אתיופיה. דרכו למדתי על הרצון, התקווה, התפילה והכמיהה לארץ הקודש".

 

עיריית קרית גת מאחלת לתושבים חג סיגד שמח!

 

 

לוח אירועים
לכל האירועים