ערב קהילה ותרבות

ערב קהילה ותרבות

 

ערב קהילה ליוצאי אתיופיה התקיים השבוע באשכול הפיס במסגרתו הוקרן הסרט "ליידי טיטי". הסרט, המגולל את סיפורו של נער מתבגר שחלומו להיות שחקן והוא עובר לתל אביב על מנת לנסות ולהגשים את חלומו. החלום מקבל תפנית מפתיעה כאשר הוא מסתבך עם השוק האפור ומוצא עצמו נרדף ונפחד עד אשר הוא חוזר לבית אימו.

 

הערב בהנחיית הגב' יקבה איילאו, קיבץ עשרות משתתפים אשר הגיעו על מנת להיחשף לתכניות ייחודיות המתקיימות בקרית גת. במסגרת המפגש אליו הגיעו הורים, ילדים, אנשי מקצוע ותושבים מערים שונות ושוחחו יחד על "איך לעבור את חופש הגדול בשלום", ליהנות ממנו ואף לצמוח בו כיחידים וכמשפחה. אין ספק שהחופש הגדול מציב בפני המשפחה הגרעינית אתגרים לא מעטים אבל גם טומן בחובו הזדמנות מצויינת לגיבוש המשפחה ועל כך דובר רבות במסגרת המפגש.

בסיום הסרט נערך דיון מעמיק ושאלות עם השחקן הראשי צביקה היזיקיאס ועם מפיקת הסרט אסתי עלמו וקסלר. הנוכחים ציינו כי התחושה בסיום הערב הייתה של סיפוק ורצון לקיים עוד ועוד מפגשים מעשירים מסוג זה עבור הקהילה.

מארגני ערב הקהילה ביקשו להודות לראש העיר אבירם דהרי על תמיכתו לאורך השנה באנשי המקצוע בקהילה ועל עידודם לפעול ולקיים אירועים וכנסים מסוג זה. תודה לכל העוסקים במלאכה: נטלי וונדה (הרשות למניעת אלימות סמים ואלכוהול), רכזות מרכז תנופה לנוער ולצעירים שושי אסקיאס, אסתר בינסאי ושירן אדיסו, יעל פיקדו רכזת תחום התנדבות ועובדה קהילתית באגף הרווחה, רחמים רדה, אלימלך קסאי מנהל מרכז הלמידה העירוני, אורי אשכול מנהל מועדון האיבצן, רכזות עמותת הנני מולויה אייטגב ורחל גטהון והשוטר הקהילתי וובו אמרה.

 

לוח אירועים
לכל האירועים