נערך גמר "חידון אמיר"- חידון התנ"ך למשפחות בקרית גת

גמר "חידון אמיר" - חידון התנ''ך למשפחות

בקרית גת נערך אתמול בפעם השישית

 

החידון אשר התקיים בהיכל אדית צולם והועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של העירייה

 

זו השנה השישית בה מתקיים בקרית גת, "חידון אמיר" - חידון התנ''ך העירוני על שם בן העיר אמיר שלום ז"ל, החידון הוא חידון לתלמידי בתי הספר בעיר, השנה בשל מגבלות הקורונה הוא יועד למשפחות.

השנה, נערך החידון בסימן "המשפחה" והשאלות למתמודדים בשלבי החידון השונים עסקו בנושא זה.
ראש העיר אבירם דהרי, ברך את משפחת שלום ואת המתמודדים וביקש להקדיש את לימוד התורה בחידון גם לעילוי נשמות הרוגי האסון במירון. חידון אמיר הפך מסורת בקרית גת ומידי שנה לקראת חג מתן תורה, קיום החידון הוא הנצחה ראויה מאין כמותה לאמיר ופעילות ראוייה לקהילה.


החידון נערך במעמד הרב הראשי הרב בן חמו וראש המועצה הדתית יאיר עמר.
נציג המשפחה עדיאל שלום הזכיר את יוסי שמילה ז"ל שנפטר השנה והיה שותף בכינון החידון בתחילת הדרך.
את חידון התנ"ך ניהל ביד רמה כבשנים קודמות, מר נריה פנחס, בעצמו חתן החידון העולמי וכהרגלו העביר אותו באופן מרתק וברמה הגבוהה ביותר. עשרות משפחות מקרית גת, השתתפו בשלבי המיון המקוונים וענו על שאלונים שהופיעו באתר העיריה. הורים וילדים, סבים סבתות ונכדים ישבו יחד למדו תנ''ך, נהנו יחד בדרך חוייתית ומאתגרת.


לשלב הגמר שהתקיים אתמול בהיכל אדית עלו 9 משפחות בהרכבים שונים (זוגות, הורים וילדים ואף סבים וסבתות ונכדים). המשתתפים הפגינו ידע מרשים ביותר והעידו על רמתו הגבוהה של החידון.


המשפחות שהעפילו לשלב הגמר: משפחת בוסקילה, משפחת ואקנין, משפחת מכלוף, משפחת צור, משפחת דנינו, משפחת בן שושן, משפחת וקנין, משפחת אלמקייס, משפחת מויאל.

לאחר שלב השאלה הזהה של ראש העיר, נקבעו הזוכים בשלושת המקומות הראשונים:
במקום הראשון – משפחת צור למקום השני הגיעה משפחת מכלוף ובמקום השלישי  - משפחת בן שושן
לזוכים במקומות הראשונים הוענקו פרסים כספיים מתנת עיריית קרית גת.
פרסים נוספים הוגרלו בין המשתתפים בשלבי החידון המוקדמים אוריאל עמר, ליאב אלקובי ואמיל קהמקר.

נציג משפחת שלום סיכם במילים נרגשות, כי ההיענות הגדולה של המשפחות בעיר ומחוצה לה, מעידה כי רוחו  של אמיר ז''ל שידע לגעת בכל אחד ואחד בדרכו שלו, עדיין מפעמת בקרב כל אחד ואחת מבני העיר, המוקירים את זכרו ואת תרומתו לקרית גת. מי ייתן ובשנה הבאה נזכה שוב לקיים את החידון מתוך בריאות שלימה ובמתכונתו הרגילה בהיכל התרבות המקומי. ולאור ההיענות הגבוהה ישנה מחשבה להרחיבו ולהוסיף חידון מקוון נוסף למשפחות העיר ומחוצה לה.

משפחת שלום ביקשה להודות לכל מי שתרם להצלחת החידון: "בראש ובראשונה לראש העיר מר אבירם דהרי, על התמיכה בקיום החידון למנכ''לית העיריה - רבקה בוזגלו ולמנהל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון".

ברכות למשתתפים, למתמודדים ולזוכים. זכות התורה תגן בעד כולם.


להלן קישור לצפייה בחידון

https://www.facebook.com/KGatCity/videos/138328594977464/