בשעה טובה- נחתם הסכם הגג השני של קריית גת!

 

נחתם הסכם גג נוסף בין משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ועיריית קריית גת, לבניית למעלה מ –7,164 יחידות דיור בעיר.

 

תקציב ההסכם בסכום כולל של למעלה ממיליארד וחצי שקלים

 

 

ההסכם מרחיב את ההסכם הראשון שנחתם בשנת 2013 לבניית רובע מגורים חדש מצפון לכרמי גת: "כרמי גת צפון צפון" וכן מתחמי מסחר ותעסוקה, פארקים, קריית ספורט הכוללת אצטדיון עירוני בן 8,000 מקומות והיכל ארנה, מוסדות חינוך וציבור נוספים ותשתיות על בהיקף כולל של למעלה ממיליארד וחצי שקלים.

במסגרת טקס החתימה הוענק אות יקיר העיר קריית גת לשר האוצר משה כחלון.

 

שר האוצר, משה כחלון: "בשלוש וחצי השנים האחרונות חתמנו על עשרות הסכמי גג ברחבי הארץ, באזורי ביקוש ובפריפריה, במטרה לתכנן נכון את עתיד הדיור בישראל. קריית גת הייתה חלוצה בהסכמי הגג עם חתימת הסכם הגג הראשון. כעת, היא שוב חלוצה בכך שהיא הראשונה לחתום על הרחבת הסכם גג, מה שמוכיח שהמודל מצליח. יש לי עוד הפתעה, בעקבות העבודה הקשה של העיריה לתת היתרים ולעמוד בהתנגדויות ולדחוף בעבודה קשה את כרמי גת ולאור מה שנעשה פה ב-2017 שזה חסר תקדים, על הרקע הזה כתמריץ, מטה הדיור ומשרד האוצר יעניקו לעיריית קריית גת עוד  16 מיליון שקלים. הכסף כדי להמשיך לפתח את העיר ולתת רווחה ושיהיה רק טוב לתושבי קריית גת".

ההסכם החדש כולל 7,164 יחידות דיור, 90,000 מ"ר שטחי מסחר ו-80,000 מ"ר שטחי תעסוקה. בנוסף לרובע המגורים החדש צפוי להיבנות בחיבור בין כרמי גת והעיר הוותיקה מיזם מגורים ומסחר נוסף - "שער העיר".

רובע המגורים כרמי גת הכולל 7600 יחידות דיור, הולך ונבנה בקצב מואץ ובמתחם הראשון החל אכלוס. בימים אלה נבנה המתחם השלישי, מבין חמשת המתחמים בכרמי גת.

במסגרת ההסכם החדש יוקצו למעלה מ-300,000,000 ₪ לטובת תשתיות על בקרית גת, בהם: חיבור העיר הוותיקה לפארק התעשייה, פיתוח טיילות והרחבת כבישים ראשיים, גשרים ומעברים, מערך שבילי אופניים, פארק ענק המחבר בין כרמי גת והעיר הוותיקה  ותחנת רכבת נוספת בכרמי גת.

יצוין כי בימים אלה החלה עיריית קריית גת בעבודות הפיתוח להרחבת פארק התעשייה של העיר בעוד 2500 דונמים.

בשל עבודות הפיתוח של רובע המגורים כרמי גת הוקמו בו ובסמוך לו: תשתיות כבישים, מחלפים, גשרים, פארקים, גני ילדים ובית ספר הממתינים לתלמידים הראשונים שיגיעו כבר בתחילת  ספטמבר הקרוב. עבודות הפיתוח מבוצעות על ידי עיריית קריית גת והמחלפים באמצעות נתיבי ישראל.

במסגרת הסכם הגג החדש תשווק רשות מקרקעי ישראל את התכנית "כרמי גת צפון –צפון" במהלך השנים הקרובות. בנוסף, תבצע עיריית קריית גת את עבודות פיתוח התשתיות בשיתוף משרדי הממשלה השונים תוך עמידה בלוחות זמנים מהירים והבטחת ודאות גבוהה בקרב ציבור היזמים והרוכשים הפוטנציאליים.

 

 

מנהל רמ"י, עדיאל שמרון: "העובדה שאנו חותמים היום על הסכם גג נוסף עם עיריית קריית גג,  העיר עמה נחתם ההסכם הראשון מוכיחה מעל לכל ספק שהסכמי הגג בשילוב מחיר למשתכן, הם הנוסחה המנצחת שמביאה פתרון למשבר הדיור. קריית גת תוכפל פי שלושה למרות המהמורות והאתגרים שליוו את ההסכם הראשון. היום אנחנו חותמים על ההסכם בפעם שניה וממשיכים בתנופה החזקה שלנו למלא את הארץ בהיצע של יחידות דיור. תודה לשר האוצר שמוביל אותנו בנחישות, לכל אנשי הצוות של רשות מקרקעי ישראל, למנהלת המופלאה של קריית גת ושיהיה בשמחות ובהצלחה".