נחנכו המעונות השיקומיים החדשים של מרכז מריאן

בטקס מרגש נחנכו  המעונות השיקומיים החדשים של מרכז מריאן לגיל הרך.


אשכול המעונות "גפנים" מעניק מסגרת שיקומית מקצועית, עוטפת ותומכת, המסייעת לתינוקות ופעוטות רכים על הרצף האוטיסטי ולילדים מעוכבי התפתחות ומאפשר להם לגשר על פערים התפתחותיים, לממש את מלוא יכולותיהם ולקבל מעטפת טיפולים פרטניים מאנשי מקצוע מובילים בתחומם. הצוות המטפל במעון מעניק לילדים חום, אהבה ותמיכה כחלק בלתי נפרד מהטיפול בהם.
הטקס התקיים במעמד חברי הנהלת העירייה ומרכז מריאן, בהובלת סגנית ראש העיר ויו"ר מרכז מריאן מוריה זגורי, יואל רחמים מנכ"ל מרכז מריאן, ריבה מוסקל מנכ"לית קרן שלם ונציגי משרד הרווחה.
מנהלת האגף להתפתחות הילד זהר אסיף הנחתה את הטקס וסיפרה על הצוותים המטפלים והמקצועיים הפועלים במעון שנפתח וצפוי עוד לגדול ולהתרחב לקראת השנה הבאה.


אשכול המעונות החדשני, המצויד, הנגיש והמעוצב פתח את שעריו בתחילת שנת הלימודים, כדי להרחיב את המענה השיקומי והטיפולי האיכותי שאנו מעניקים לתינוקות ולפעוטות רב נכותיים בהתאם לגידול המשמעותי והאינטנסיבי באוכלוסיית העיר.
ריבה מוסקל מנכ"לית קרן שלם העושה בהקמת מסגרות לבעלי צרכים מיוחדים בשלטון המקומי אמרה בדבריה כי לעתים נדמה כי הקרן עובדת בקרית גת ועוד קצת ברחבי הארץ, קצב הבנייה ומימוש התקציבים והפרויקטים בעיר קרית גת עולה כל כל דמיון, ציינה.
בתום תהליך הבנייה שנמשך שנתיים, הצטרף השנה אשכול המעונות "גפנים" למעונות השיקומיים שחנכנו לא מכבר במבנה מרכז מריאן הוותיק, אשר הורחב והותאם גם הוא, כדי לשכן בו את היחידה ההתפתחותית ומעונות שיקומיים נוספים הפועלים בעיר לרווחת אוכלוסיית הילדים המיוחדים ומשפחותיהם.
סגנית ראש העיר ויו"ר מרכז מריאן מוריה זגורי אמרה בטקס כי "חוזקה של השרשרת נקבע על פי החוליה החלשה ביותר שלה" והביעה תקווה כי "בעזרת השם, קרית גת תמשיך להצטיין בדאגה לחוסן העירוני, תוך הפניית משאבים ותשומת לב יתרה לאוכלוסיות הרגישות הזקוקות לתמיכה, עידוד והשקעה, ואשר הופכות את עירנו למופת, מודל ודוגמה ארציים בתחומי החינוך, הרווחה והצרכים המיוחדים".


תודה לשותפינו במשרד הרווחה ובקרן של"ם ולכל המכובדים שלקחו חלק בטקס המרגש, שבו גם העלינו על נס תרומתה המשמעותית של מנהלת אגף הבריאות העירוני ויו"ר דירקטוריון מרכז מריאן לשעבר הגב' מזל שניר ז"ל, שהלכה מעמנו לא מכבר והייתה זו שהניחה את התשתית לפעילות היחידה ההתפתחותית והמעונות השיקומיים ושמפירות עשייתה המשמעותית והברוכה לאורך השנים נהנים תושבי העיר כיום.
עוד הודתה מוריה למנכ"ל מרכז מריאן יואל רחמים, על עבודתו ומסירותו "מכל הלב הנשמה" ושיבחה את השותפות של כל הגורמים עם אגף לשירותים חברתיים, האגף לצרכים מיוחדים, קרן שלם, משרד הרווחה למען רווחתם של הילדים המיוחדים ובני משפחותיהם. שותפות מבורכת שפירותיה עולים על סך חלקיה, ציינה.


צילום: אלה מאירוביץ