נוער מוכשר בקרית גת!

בפרויקט מיוחד הוכשרו נציגים מכלל תנועות הנוער בקרית גת לפעילות מסייעת בשעת חירום ויוכלו להשתתף במערך העירוני לסיוע לאוכלוסייה.

במהלך חודש נובמבר עברו חניכי תנועת הנוער בעיר ורכזיהם, הכשרה במגוון נושאים אקטואליים הנוגעים לשעת חירום, כגון:  זיהוי מצבים לחץ והתמודדות, מתן מענה והפעלות במקלטים, למדו מודלים ושיטות לוויסות עצמי וקבוצתי, עקרונות לסיוע ראשוני ואף התנסו במשחקים המיישמים את עקרונות ההתערבות ליישום מול הורים וילדים.

מדובר בנוער עם רקע עשיר בהדרכה מתנועות מכבי צעיר, אריאל בנים ובנות, כב"א, מד"א ,כנפיים של קרמבו, השומר הצעיר, מד"צים והנוער העובד והלומד. בהמשך הנציגים שהשתתפו בהכשרה, יכשירו חניכים נוספים בתנועה שלהם ובכך ירחיבו את הקבוצה העירונית אשר תוכל לתת מענה ראשוני חברתי וקהילתי בשעת חירום.

ההכשרה התקיימה הודות לשיתוף וליווי של האגף לסדר וביטחון ציבורי בעיריית קרית גת, מחלקת מוגנות וחירום של רשת המתנ"סים, מחלקת הנוער עירונית והקואליציה הישראלית לטראומה.
במפגש המסכם שנערך השבוע , נר שני של חנוכה, חולקו תעודות לכל המשתתפים שסיימו את ההכשרה בהצלחה וכיום מרכיבים נבחרת של מתנדבים צעירים המוסמכים לתת מענה לילדים ונוער.

בעתיד הקרוב ימשיכו לקיים בני הנוער תרגילי הכנה ואף תבוצע חלוקה עירונית לשיבוץ של בני הנוער ברובעי העיר לצורך פעילותם בזמן אמת. כמו כן יתקיימו מפגשים נוספים כמו קורס מתן עזרה ראשונה לחניכים שטרם עברו. קבוצת החניכים שהוכשרו ימשיכו לקבל ליווי צמוד מטעם הגורמים העירוניים על מנת להבטיח שיוסמכו בצורה מיטבית לתפקד ולסייע לאוכלוסייה בשעת חירום.

תודות להנהלת רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון ורבקה בוזגלו, רכז מוגנות של המתנ"ס גדי בן חמו, מנהלת אגף בטחון וסדר ציבורי חביבה טל, קב"ט עירוני גבי אלקובי, מנהלת מחלקת הנוער בת אל אליה סויסה, תמר כהן מהקואליציה לטראומה על הנחיית הקורס ולרכזת תנועות נוער ילנה גלפרין . כמו כן תודה מיוחדת לאפרת נגאוקר על אירוח מקסים ומזמין במועדון קהילתי נועם.