מתכוננים לכיתה א' בתכנית משכ"ל של מרכז מריאן

מתכוננים לכיתה א' בתכנית משכ"ל של מרכז מריאן

 

השבוע נערכה מסיבת הסיום של תכנית משכ"ל – מוכנות לכתה א' המתקיימת בגני החובה של מרכז מריאן לגיל הרך. בערב מרגש הודו ההורים והילדים המקסימים לצוות החינוכי שליווה אותם במהלך השנה וסיפרו על התרגשותם הרבה לקראת המעבר לבתי הספר בכיתות א' בעיר.

 

בקריית גת מתחילים מידי שנה אלפי ילדים את לימודיהם בגני החובה, המהווים צומת מכרעת וחשובה לקראת המעבר לכיתה א'. הידע והכישורים אותם רוכשים הילדים בשנה זו מעצבים, במידה רבה, את היכולת, תחושת המסוגלות והביטחון שלהם עם המעבר לבית הספר.  על מנת להגביר את מוכנותם של ילדי הגנים לבית הספר, פיתח מרכז מריאן את תכנית משכ"ל הייחודית- מרכז לשיפור כישורי למידה, אשר מבקשת לצמצם פערים, לשפר את מיומנויות היסוד  ולחזק את ביטחונם. התכנית מבוססת על מפגש תגבור עם מורות וגננות מוסמכות אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. בכל מפגש, המקיים במרכז מריאן, נוכחים שלושה ילדים ברמה דומה, אשר יחד עם המורה מתרגלים ולומדים באופן חוויתי. התכנית משתמשת באמצעי הוראה וטיפול מגוונים, הכוללים משחקים דידקטיים, חומרי יצירה, דפי עבודה, ספרים, שירים, סיפורים ואמצעי המחשה וכתיבה. התכנית, בניהולה של הגב פנינה כפיר, כוללת קשר רציף עם הגננת וההורים לאורך כל השנה.

 

מטרת התכנית היא לשפר מיומנויות למידה בתחומי קריאה, כתיבה וחשבון, לשפר תפיסה חזותית, מרחבית ושמיעתית, לפתח יכולות שפה ותקשורת ולקדם יכולות מוטוריות עדינות. היא חותרת לצמצם פערים  ולהעניק לכל ילדי העיר הזדמנות שווה להצלחה ולשגשוג לקראת המעבר לכיתה א'. הכלים שהילדים רוכשים במפגשים מקדמים אותם באופן משמעותי, מייצרים חוויה  של הצלחה ומביאים אותם ל'נקודת הזינוק'  המכרעת של בית הספר כשהם מוכנים וחשוב מכך- בטוחים ביכולותיהם. פנינה כפיר, מנהלת התכנית , מוסיפה כי "מלבד יעדיה המוצהרים של התכנית, יש לה ערך מוסף חשוב ביותר, המתגלם בחיזוק הביטחון עצמי ודימויים העצמי של הילדים וטיפוח הכישורים החברתיים שלהם".

 

מידי שנה משולבים בתכנית כ-120 ילדים, אשר מרביתם מציגים בסוף התכנית שיפור ניכר במיומנויות הלמידה ובמידת מוכנותם לכיתה א'. על מנת לאפשר לכל ילדי העיר הזדמנות להשתלב בתכנית, היא מסובסדת באופן משמעותי על ידי מרכז מריאן. יואל רחמים, מנכ"ל מרכז מריאן, מציין כי "תכנית חשובה זו שפיתחנו לילדי הגנים היא חלק מתפיסה רחבה ומהותית שעוברת כחוט השני בכל עשייתנו במרכז לגיל הרך- אמונה ביכולותיו של כל ילד, התערבות מוקדמת, צמצום פערים ומתן הזדמנות שווה להצלחה. הרי ידוע כי התקדמותו של כל ילד מבוססת על דבר אחד ומכריע- מישהו שיאמין בו".

 

לוח אירועים
לכל האירועים