מפג"ש – מעמיקים את הקשר הבין תרבותי בין האוכלוסיות בקרית גת

לראשונה, במסגרת פרויקט "כולאננה", לקידום הלכידות החברתית בישראל, נוצר פרויקט משותף בין יוצאי ברה"מ לשעבר ויוצאי אתיופיה

 

הפתיחה החגיגית של פרויקט "מפג"ש" (מקום, פגישה, גיבוש, שינוי) התקיים לראשונה בארץ ובפרט בנגב בקרית גת, במרכז הקהילתי קלאב האוס כוכב דוד. הפרויקט נועד להעמקת הקשר בין יוצאי אתיופיה לבין יוצאי ברה"מ לשעבר בקרית גת, דרך מפגש תרבותי ובין-אישי, בהובלה ובהנחיה של רשת המתנסים מנהלות קהילתיות ועמותת עתיד במידבר.

 

מיזם "כולאננה" שם לו למטרה לקדם את הלכידות החברתית בישראל על ידי בניית קהילה של 400 עמותות המשקפות את כלל החברה בישראל. באמצעות פרויקטים משותפים של עמותות שונות, המיזם מפגיש קהילות ומייצר חיבורים ושיתופי פעולה בין החברות השונות באוכלוסייה בישראל.
במרץ 2017 החלו ההכנות לפרויקט הראשוני מסוגו -יצירת חיבורים על בסיס המגורים המשותפים בקרית גת בין שתי קבוצות אוכלוסייה משמעותיות ומשפיעות בעיר אך כאלה שקיים בניהן פער עצום של שפה ותרבות.

 

זו הפעם הראשונה שמתקיים פרויקט משותף ונערך מפגש בין 30 מבוגרים משתי הקהילות, פעילים קהילתיים כל אחד בקהילתו. הפרויקט מתמקד בלימוד הדדי של המורשת התרבותית וההיסטורית של שתי הקהילות ובפיתוח פרויקטים משותפים בהמשך.
הפרויקט מתקיים הודות לתמיכה של מיזם כולאננה, שאומץ ע"י הקרן המשפחתית על-שם תד אריסון בסוף שנת 2014 ומאז מנוהל על ידי עמותת 'רוח טובה' בשותפות עם 'מרחבים' ובתמיכת קהילת קרנות הולכת וגדלה והודות לעיריית קריית גת ורשת המתנ"סים ומנהלות קהילתיות בקרית גת. הפרויקט צמח מתוך יוזמה ושותפות בין עמותת "עתיד במידבר"   אירנה קודמן, מנהלת תוכניות ורכזת מועדון "כוכב דוד" של יוצאי חמ"ע, רימה וויסמן וצחי אורקו מנהל המנהלות הקהילתיות ברשת המתנ"סים.

 


השותפים מבקשים להודות לתמיכת ראש העיר אבירם דהרי, לסגנית ר. העיר הגברת שולמית סהלו, מ"מ ראש העיר יעקב אפריימוב, מנכ"ל הרשת אמיר בן שמחון, מייק פרשקר – נציג מיזם כולאננה מהקרן המשפחתית על שם תד אריסון, נינה דוקונין מנהלת האגף לקליטה על הירתמותם להצלחת הפרויקט.
תודות מיוחדות לרכזות קבוצת יוצאי אתיופיה: לקיה ירדני, ולאה וונדה, רכז קבוצת חבר העמים וולודיה, לרימה ויסמן ויוסי אזולאי על האירוח הלבבי בקלאב האוס, לרכז קבוצת דוברי רוסית ולדימיר ניסנביץ, למקהלת השלום בניהולו של בוריס ברדיצ'בסקי ולשחר סהלו וה - מסֶנקוֹ ניגון קטע מוסיקלי.

 

המיזם החל ומצופים עוד 10 מפגשים מרתקים מלווים בתיעוד דיגיטלי שבסופו יופק סרט תיעודי.