מכשירים את הדור הבא של הבינה המלאכותית בישראל

אינטל ישראל יוצאת בפיילוט חסר תקדים של הקניית כישורי בינה מלאכותית בקרית גת
 

אינטל מביאה את התוכנית העולמית שלה ללמידת כישורי בינה מלאכותית לבית הספר אורט זאב בוים בעיר קרית גת. הפיילוט יתקיים בשיתוף פעולה עם מכון דוידסון הזרוע לחינוך מדעי של מכון דוידסון, ויובל על ידי אנשי המקצוע של המכון.


ראש העיר קרית גת אבירם דהרי: שמח על תכנית AIF YOUTH הפותחת לתלמידי העיר קרית גת צוהר אל עולם המחר ומאפשרת להם להשפיע עליו ממש. אני רוצה להודות לאינטל על השותפות האמיתית הערכית והאמיצה בין העיר לאינטל לעיר קרית גת.
החברה הכריזה לאחרונה על יעדי 2030 במסגרתם החברה תעניק כישורי בינה מלאכותית ל- 30 מיליון בני אדם, עד לשנת 2030.

לצורך כך, מתכננת החברה לשתף פעולה עם 30 ממשלות, 30 אלף מוסדות ברחבי העולם. לאחר שהתוכנית החלה לפעול בהצלחה בכמה מדינות בעולם, כעת היא מגיעה גם לישראל. בשלב זה במסגרת פיילוט, שבו ישתתף בית ספר בעיר, ובהמשך הדרך אם התוכנית תזכה להצלחה, היא עשויה להתרחב לעוד כיתות. ההכרזה על תחילת הפיילוט בישראל מגיעה בטקס וירטואלי, שנערך השבוע בהשתתפות מנכ"ל אינטל ישראל, יניב גרטי וראש העיר אבירם דהרי.
 

התוכנית כוללת הקניית כישורים מתחום הבינה המלאכותית שיאפשרו לתלמידים לפתח הבנה של תחום הבינה המלאכותית בקרב בני נוער ולציידם בכישורים ובמיומנויות הנדרשות לתחום.
התוכנית מיועדת לכיתות ט' ו י' וכוללת 170 שעות תוכן, מתוכם התלמידים מקבלים 100 שעות בכמה שלבים הכוללים: חשיפה לאפשרויות שמציעה בינה מלאכותית, סוגי הבעיות החברתיות שניתנות לפתרון בעזרתה ומודעות להשלכותיה, לימודי כישורי היסוד הדרושים לתחום ולפיתוח פרויקט בינה מלאכותית, ויישום הכישורים שנרכשו בפתרון בעיות אמיתיות שהתלמידים זיהו. כלל התוכניות יתקיימו במעבדות בינה מלאכותית, שנרכשו על ידי אינטל ומונעות בטכנולוגיות של אינטל.


בלה אברהמס, סמנכ"לית קשרי ממשל, תקשורת ואחריות תאגידית באינטל ישראל: "כישורי בינה מלאכותית הם קריטיים עבור שוק העבודה העתידי, בכל תחום ובמיוחד אם מדובר בהייטק. לפי דווחים יש כיום רק כ-300 אלף מומחי בינה מלאכותית, בעוד שיש ביקוש למיליוני משרות מתחום הבינה המלאכותית. כדי להיענות לצורך הזה, אינטל הודיעה כי תיישם את תוכנית AI for Youth ל-30 מיליון איש עד שנת 2030.