מיצב "לראות את האור"

תלמידי קרית גת מציגים: מיצב "לראות את האור" – סמל של שלום אחדות ואחווה


במעמד חגיגי נחנך מיצב היונים בכיכר הספורטק למרגלות בתיהם של גיבורי ניר עוז.

המיצב פרי שיתוף פעולה של אגף החינוך בעירייה בהובלת מנהלת האגף זהבה גור, הפיקוח על האמנות במחוז דרום, בהובלת מיכל לוי ויונה המדריכה, המורות לאמנות בבתי הספר והתלמידים.


בטקס נכחו גם מדיירי ניר עוז, מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו, גזבר העירייה אריה כהן, נציג רשת אורט מאהר נסראלדין ואורחים נוספים. המשתתפים ביצירה המרהיבה שהוצבה בכיכר קיבלו תעודות הוקרה.


אגף החינוך בעיריית קרית גת והחינוך לאומנות מחוז דרום חנכו השבוע את מיצב "לראות את האור"  בכיכר הסמוכה לספורטק העירוני ולבנייני המגורים של גיבורי ניר עוז. המיצב כולל הצבת עשרות יונים לבנות, כסמל של שלום, אחווה ותקווה לימים טובים יותר שהוכנו ע"י תלמידי בתי הספר בקרית גת. ימים אחדים לפני הטקס התכנסו לצורך הצבת היונים נציגי הנהלת העיר, סגנית ראש העיר מוריה זגורי, מנהלת אגף החינוך זהבה גור, המפקחת על האומנות במחוז הדרום מיכל לוי, צוותי האומנות בבתי הספר ותלמידי בית ספר "כרמים" בהובלת המנהלת מירי לוי. אליהם התלווה בהתרגשות רבה אייל ברעד, ממפוני ניר עוז, שעבר באחרונה להתגורר בקרית גת.
באירוע המרגש הגיעו הילדים, מלווים בצוות בית הספר ומנופפים בדגלי הלאום ודגלי העיר. בהתרגשות רבה הם הציבו את היונים וחשפו יחד עם המכובדים את השלט שהוצב במקום הנושא את הפסוקים: " מִי-אֵלֶּה, כָּעָב תְּעוּפֶינָה; וְכַיּוֹנִים, אֶל-אֲרֻבֹּתֵיהֶם ...כִּי-לִי אִיִּים יְקַוּוּ, וָאֳנִיּוֹת תַּרְשִׁישׁ בָּרִאשֹׁנָה, לְהָבִיא בָנַיִךְ מֵרָחוֹק".


סגנית ראש העיר מוריה זגורי ציינה כי מדובר במיצב עוצמתי וכי מעורבותם של תלמידי בתי הספר בעיר מסמלת את התקווה לימים טובים יותר, ימים של שלום ואחדות בעמנו: "בחרנו להציב את היונים בכיכר הסמוכה למגוריהם של מפוני ניר עוז, שהם סמל להתחלת חיים חדשים כאן אצלנו בקרית גת ולאחדות באמצעותה נבנה חיים מתוקנים, מלאי תקווה וערבות הדדית".


מנהלת אגף החינוך זהבה גור הוסיפה: "אני נרגשת לחנוך את המיצב האדיר והייחודי עליו עמלו רבות כלל תלמידי בתי הספר והתיכונים בקרית גת. רציתי לחבר את התלמידים ואת צוותי ההוראה למיזם מלא משמעות שיהיה ניכר, שיהיה משותף להרבה בתי ספר ושיכיל בתוכו את מנעד הרגשות שהם מנת חלקנו בתקופה זו. בצד הצער, החרדה והיגון על אלה שאינם איתנו, חיפשתי סמל לתקווה לימים טובים יותר, לשלום ושלווה בארץ, לבשורה אופטימית, לחרות ולגאולה. היונה הלבנה כך נדמה מסמלת את כולם. זה כמה ימים שאני נרגשת מהתגובות החמות של מי שעובר כאן  צופה, מתרגש ונושא תפילה לימים טובים, לשיבה הביתה של הבנות והבנים, לימי שגרה פשוטים ומבורכים. אני מבקשת להודות לצוותי האומנות בבתי הספר אשר נרתמו, לימדו ועבדו יחד עם התלמידים על המיצב המשמעותי. יש לו ערך עירוני אך גם אישי לכל תלמיד ותלמידה שלקחו בו חלק".


המפקחת על האומנות מיכל לוי סיפרה כי התלמידים עברו סדרת לימוד משמעותית בטרם החלו ביצירת היונים: "התלמידים למדו את המשמעויות, את הסימבוליות של היונה ומה היא מסמלת עבור קהילות שונות ומגוונות. גם תהליך היצירה לווה בלמידה ומתוך רצון להדגיש את "היחד" הישראלי, את רוח ההירתמות, ההתנדבות, הסולידריות והערבות ההדדית. היונה הלבנה מסמלת שלום, מבטאת את חוזקה של הלהקה, הקהילה, האחדות והכוח של הביחד. אנו מאמינים כי יחד, דרך היצירה והאמנות, נאפשר לתלמידים חווית המשכיות חינוכית, ערכית וחברתית".

צילום: אלה מאירוביץ