מייסדי "הכי אחי" קיבלו מרה"ע אבירם דהרי תעודות הוקרה

הכי מיוחדים:


מייסדי תכנית "הכי אחי" קיבלו מראש העיר

אבירם דהרי תעודות הוקרה על פועלם למען

משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים בקרית גת

 

אמש (ג') התארחו בלשכת ראש העיר ארבעת מייסדי תנועת "הכי אחי"- יהאב בן גל, יונתן רז, אוריאל פחימה ואופיר אלפסי. ארבעת המופלאים, מטובי בני הנוער בעיר, חברו לפני כשנתיים ליחידה להתנדבות באגף הרווחה וביקשו להתנדב למען משפחות להן ילדים עם צרכים מיוחדים.  לאחר ששמעו מהצוות המקצועי ומקבוצת המנהיגות העירונית על צרכי המשפחות המיוחדות והתמודדותן המורכבת, הם בחרו למקד את העדשה דווקא באחים לילדים עם צרכים מיוחדים ולהקים בשותפות עם היחידה להתנדבות והמרכז למשפחות מיוחדות את תנועת "הכי אחי", אשר תקל על התמודדותם כאחים מיוחדים ותגביר את ביטחונם וחוסנם.

 

התמודדותם  הקשה והיומיומית של אחים לילדים עם צרכים מיוחדים לרוב אינה מדוברת, אך היא מורכבת ומאתגרת. ב"הכי אחי" זכו הילדים בחונך אישי ("אח גדול") ובהזדמנות להיפגש עם ילדים נוספים במצבם. במפגשים השבועיים הועברו להם תכנים הפגתיים וחינוכיים וניתנה להם הזדמנות לשתף, לחלוק ולקבל תמיכה ועידוד. בנוסף  לחונכות האישית, נהנו הילדים גם מפעילות קבוצתית מגבשת, בהובלה ובתכנון של החונכים הבוגרים. את הפעילות ליוו מקצועית עו"ס תמר ורקר, רכזת התנדבות במרכז למשפחות ויעל פיקדו, רכזת התנדבות של אגף הרווחה.

הנערים שהקימו את "הכי אחי" הצליחו לסחוף אחריהם בני נוער רבים, אשר התגייסו לפעילות השבועית והקלו  בשנתיים האחרונות על מעל 50 משפחות להן ילדים עם צרכים מיוחדים. התכנית הפכה בשנים אלו לתכנית הדגל של המרכז למשפחות בתחום התמיכה באחים ובמהרה יצא שמעה למרחקים. בשבוע שעבר הגיעו לקרית גת מפקחים ארציים של משרד הרווחה וביקשו להטמיע את התכנית שפותחה בכל יישוב בו מתקיים מרכז למשפחות בארץ. הם פגשו את בני הנוער המייסדים והתפעלו ממידת מסירותם ומחויבותם לפרויקט ומשיתוף הפעולה עם המרכז למשפחות והיחידה להתנדבות באגף הרווחה.

השבוע כאמור הגיעו הנערים בליווי הוריהם ללשכת ראש העיר וקיבלו תעודת הוקרה על עשייתם ופועלם למען משפחות העיר להן ילדים עם צרכים מיוחדים.  בפגישה נכחה גם מנכ"לית עיריית קריית גת, רבקה בוזגלו. הנערים שיתפו בחוויות מהתכנית וסיפרו על האופן בו התעצבה והשפיעה על האחים שהשתתפו בה. ראש העיר בירך את הפעילות וציין כי חשוב מאוד להבטיח את המשך הפעילות גם בשנים הבאות וגם לאחר שמייסדי התכנית יסיימו את לימודיהם. המייסדים סיפרו כי כבר חנכו את "הדור הבא" של מובילי התכנית על מנת להבטיח את הגיבוי המתמשך באחים לילדים עם צרכים מיוחדים. ראש העיר הזמין את הצעירים למפגש נוסף שיערך בתוך כמה חודשים על מנת להמשיך ולהתעדכן במצב היוזמה.

בהצלחה!

 

לוח אירועים
לכל האירועים