מטה מגן ישראל: ק.גת מטפלת כראוי במשבר הקורונה

בביקור שערך היום בקרית גת נציג מטה מגן ישראל בהובלת הפרופ' גמזו, במהלכו השתתף בישיבה היומית של פורום החמ"ל העירוני לטיפול במשבר הקורונה, סקר ראש העיר אבירם דהרי את פעילותה השוטפת של העירייה לטיפול במשבר מאז חודש מרץ ועד היום.


בישיבה הוצגו נתוני התחלואה בעיר ופעילות הרשות לאכיפת ההנחיות, פינוי חולים למלוניות, ניטור התחלואה במוקדים ובשכונות, מערך החינוך והתרבות אשר פעל ברציפות כולל בית הספר של החופש הגדול ופעילויות תרבות מגוונות ומקוונות וכמובן מערך התמיכה והסיוע היומיומי למשפחות חולים, לקשישים, לנזקקים ולמשפחות עם הצרכים המיוחדים.


ביום ראשון הקרוב יפתח שוב מתחם דיגום חופשי לבדיקות קורונה שיפעל באשכול הפיס בין השעות 10:00 בבוקר ועד 18:00 בערב. בימים אלה מכשירה עיריית קרית גת צוות עובדות שיתפעל במשותף עם משרד הבריאות, מערך תישאול וחקירות אפידמיולוגיות בקרב חולים מאומתים ובני משפחותיהם.


מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו הציגה את מערך הסיוע שמעניקה העירייה לחולים ולבני משפחותיהם בבתים, במלוניות וגם לחולים הקשים באישפוז.


עוד נדונו נושאי תיאום מערכות הנתונים, קריטריונים לפינוי למלוניות, אכיפה וטיפול במוקדי תחלואה.
נציג מגן ישראל ציין כי עיריית קרית גת מטפלת ומתמודדת כראוי עם המשבר על כל היבטיו. הנתונים מצביעים על מגמת ירידה, העיר מדורגת בצבע צהוב ושיתוף הפעולה ההדוק והמקצועי בין מערך השליטה והבקרה העירוני עם משרד הבריאות, פיקוד העורף, וכוחות הביטחון וההצלה ראוי לשבח.