מוקדמות תחרות המחול I BELIEVE התקיימו בקרית גת

להקות מחול מכל הארץ התארחו בשבוע האחרון בקרית גת ולקחו

חלק במוקדמות תחרות המחול I BELIEVE.


התחרות מתקיימת בקרית גת זו השנה הרביעית ברציפות ונחשבת

להצלחה גדולה.

 

היכל התרבות העירוני נצבע השנה בצבעים מרהיבים של תפאורה, תאורה ותלבושות כאשר למעלה מ-800 רקדנים ורקדניות מחול מוכשרים מכל הארץ הופיעו בשלל סגנונות ריקוד על במת היכל התרבות של קרית גת והתחרו בשלב המוקדמות על המעבר לשלב הגמר של תחרות המחול היוקרתית I Believe.


להקות המחול נבחנות בארבעה אלמנטים של ריקוד, על ידי שופטים מתחומי מחול מגוונים בעלי ידע רב וניסיון. הזוכים בשלושת המקומות הראשונים ומקבלים ציון עובר, עולים לשלב הגמר: תחרות מחול ארצית שם שופט מומחה מארה"ב ואף יקבלו מדליות ועשרות פרסים בשווי כספי.


השנה, אנו שמחים לבשר כי במקום הראשון של המוקדמות זכתה מור טייב, תלמידת כיתה יא' מהעיר על ריקודה בסגנון ההיפ-הופ, ובמקום השלישי בקטגוריה של Small group, זכיה שהעלתה אותה ואת הלהקה בה היא לוקחת חלק לגמר. מור, רקדנית בסטודיו Movement  של רון כהן המוכשר, שמעה לפני ארבעה חודשים על התחרות המתקיימת והחליטה יחד עם מדריכתה וששת חבריה: נועם מיירוביץ, קיין ניקיטקנו, יובל קוזלובסקי, שי הלפרין, לילך עוקב וליהי מלכה ליצור כוריאוגרפיה ולגשת לתחרות.


"הדרך הייתה קשה ומטורפת, אבל כולנו שמחים ומאושרים שהשגנו את המטרה שלנו ועלינו לגמר התחרות. אנחנו מודים לכל מי שעזר ותמך כדי שכל זה יקרה. בעיקר לסטודיו בבית רחל שאפשר לנו בית חם לעשות בו חזרות".
הקבוצה תתחרה בסוף החודש בתחרות הארצית הנוספת, נאחל להם בהצלחה!


התחרות הארצית למחול I BELIEVE ביוזמת רויטל זבולונוב ואסנת רייטר, הינה תחרות מחול ארצית מקצועית, הוגנת ומהנה, אשר פותחת בפני הרקדנים את עולם המחול על כל סגנונותיו בהתאם לגיל ולרמתם. המטרה המרכזית היא אהבת המחול לסגנונותיו הרבים וכמובן חיזוק חווית ההצלחה.


I BELIEVE  מזמינה רקדנים מגילאי 8 ואילך ומורכבת מארבעה אלמנטים:
1. חלוקה לחטיבות גיל: 8-11, 12-14, 15-17, 18+
2. בכל חטיבות גיל ישנן שלוש רמות: מתחילים, מתקדמים ועלית.
3. קטגוריות: סולו, דואט/טריו, line, large group, small group, ו production.
4. סגנונות: בחירת סגנון מחול מתוך 13 סגנונות המחול הכלולים בתחרות.


בין הערים שהשתתפו השנה בתחרות: אור יהודה, קיסריה, כפר סבא, פתח תקווה וישובים רבים נוספים מכל הארץ. נבחרות המחול כללו רקדנים ורקדניות מקצועיים וגם נבחרות מתחילות שהתחרו ביניהם במספר קטגוריות במהלך יום שלם ונשפטו ע"י צוות שופטים מקצועי.


מנהלת מחלקת התרבות ברשת המתנ"סים נורית אזרד: "אנחנו תמיד שמחים לארח את תחרות הריקוד I BELIEVE. אירוח התחרות מצריך הערכות מקיפה של בית רחל כמרכז התארגנות מיטבי עבור נבחרות המחול מכל הארץ. אנחנו מאחלים שפע ברכות למנצחים! תחרות זו לצד מופעי מחול העולים לאורך השנה על במת ההיכל מחזקות את קרית גת כמרכז תרבות מוביל בתחומי העשרה של אומנות וספורט ובייחוד בתחום המחול".