מגמת המחול בתיכון "מאיר" מציגה: ערב מחול בסימן אחדות

מגמת המחול בתיכון "מאיר" מציגה:

ערב מחול בסימן אחדות

 

בערב מרשים ומרגש של מחול אמנותי הועלה מופע המגמה למחול של מקיף "מאיר" לשנת תשע״ט, בסימן אחדות.
תלמידות המגמה משכבה ז' ועד כיתה יב' הציגו תוצרי עבודת במקצועות המעשיים אותם הן לומדות בביה״ס, במסגרת 5 יח״ל לבגרות: בלט קלאסי, מחול מודרני וקומפוזיציה.
ריקוד אחר ריקוד, עלו בזה אחר זה, בדיוק רב ובמקצועיות מרשימה, בכוראוגרפיה של צוות מורי המגמה:
אפרת כדורי דרור - רכזת המגמה, מורה לבלט קלאסי ומחול מודרני.
מאיה מכלל גלפנד – מורה לקומפוזציה ורפרטואר
נופר דויטש- מורה לבלט קלאסי
שלי אלמוג- מורה למחול מודרני, קומפוזיציה, מוסיקה ותולדות המחול.
איילת יצחק- מורה לקומפוזציה

הבוגרות, שכבת י״ב, הנמצאות רגע לפני בחינת הבגרות המעשית, הופיעו עם היצירות האישיות  שלהן. יצירותיהן מהוות שיא ללימודי הקומפוזיציה המתקיימים לאורך שש שנות הלימוד במגמה, בהן יוצרות יצירות המשקפות את עולמן הפנימי בתהליך מרתק, המשלב בין פיתוח הדמיון, הביטוי אישי, השפה התנועתית, עבודת עמיתים ופיתוח מוסיקאלי.


מנהלת בית הספר, הגב' רחל שולמרק, ציינה בדברים שנשאה בפתיחת המופע כי "זהו אחד הערבים המרגשים בבית ספר, ערב בו חזון ותנועה נפגשים יחד ויוצרים את המחול , ערב שכולו ביטוי עצמי ומצוינות".
תלמידות המגמה מספרות בהתלהבות גדולה כי המופע היה עבורן חוויה מרגשת, מעצימה ומיוחדת: "נהנתי להופיע והתרגשתי כי בריקוד אני מצליחה לדבר את עצמי".

השנה יצא לפועל מיזם של אחדות בין מגמת אומנויות העיצוב ומגמת המחול. מיזם זה נולד מתוך אמונה כי טובים השניים מן האחד. במיזם המשותף עיצבו תלמידי כיתה יא' ממגמת אומנויות העיצוב כרזה למופע המחול השנתי בהנחיית שני הבדלה (עיצוב) ואפרת כדורי דרור (מחול) ובעידודה הנמרץ של רחל שולמרק מנהלת בית הספר. התהליך כלל מפגשים משותפים בין תלמידי המגמות, סיעור מוחות, לוחות השראה, סקיצות, ביקורות והכוונה מצוות מחול, ימי צילומים, עריכה גרפית ולסיום הצגת התהליך והתוצרים בפני צוות הנהלה. אחת הכרזות נבחרה לפרסם את המופע בשלטי חוצות ברחבי העיר אך כל הכרזות הן שילוב מנצח של השקעה, מקוריות ומקצועיות.
במגמת המחול בתיכון "מאיר" הדגישו כי "המגמה למחול פועלת ברוח דבריו של  גליליאו גליליי ״ואף על פי כן, נוע תנוע״ ומתוך רוח זו הופכים חלומותיהם של התלמידות למציאות. ייחודה של מגמת המחול הוא בהשקפה החינוכית המטפחת כל תלמיד/ה תוך מתן הזדמנויות שווה ומגוונות להתפתחות אומנותית מקצועית.
כל תלמיד/ה המעוניינים להתמקצע בתחום המחול האמנותי, מוזמנים להפוך את החלום שלהם למציאות בבית הספר תיכון מאיר".

*קרדיט צילום: אורנה קלגרד*

 

לוח אירועים
לכל האירועים