מבצע התרמת מח עצם יערך בקרית גת ביום המעשים הטובים

השנה מאמץ מיוחד והתגייסות למען אדם בן השנתיים הזקוק לתורם מח עצם מתאים. לפרטים ותרומות *3007 או באתר www.jgive.com

 

קרית גת ממשיכה במסורת להתרמת מח עצם יחד עם מאגר מח עצם בביה"ח הדסה ועמותת "מאבק לחיים". תלמידי שכבה יב' אורט בוים רוגוזין ייאיישו את דוכני ההתרמה במרכז הביג ובקניון לב העיר ביום המעשים הטובים שיתקיים ב-28 במרץ 2017.
כזכור לפני שנתיים תרמו תלמידי שכבת יב'  מאורט בוים דגימות למאגר מח העצם ובית הספר לקח על עצמו את קידום הגדלת המאגר הארצי לתרומות מח עצם.

 

מנהלת המאגר בהדסה, עפרה אלקובי, אשר הקימה בזמנו את עמותת מאבק לחיים, קוראת להתגייסות עבור אדם, בן השנתיים, הזקוק להשתלת מח עצם והיא מסבירה על משמעות ההצטרפות למאגר: "זוהי לא רק תרומה אלא תרומה להצלת חיים. ההצטרפות למאגר כרוכה במתן דגימת רוק-רירית הפה פשוטה המועברת למאגר תורמים ממוחשב של ביה"ח הדסה. במידה וימצא תורם מתאים לחולה יצרו עימו קשר והוא יוזמן לתהליך של לקיחת 300 מ"ל דם ממנו מופרדים תאי רב חכמים אשר ביכולתם להציל את חיי החולה".

 

עמותת “מאבק לחיים” הוקמה בשנת 1999 בעקבות מחלתו של אלי אלקובי ז”ל, העמותה שמה לעצמה למטרה לסייע להגדיל את מאגרי מח העצם בישראל, במשך השנים הגדילה העמותה את מאגרי המח עצם בישראל ב- 140,000 דגימות, כגוף בלתי תלוי המשתף פעולה עם כל מאגר מח עצם בישראל שמבקש זאת, או חולים הזקוקים לתורם ופונים  בבקשה לסיוע, במבצעי מח עצם שהעמותה יזמה. עמותת מאבק לחיים גייסה את הכספים ואת כח האדם לטובת הפעילות מהקמת התחנות, גיוס המתנדבים ועד למימון הדגימה האחרונה שנלקחה מהמוני התורמים שהגיעו לתחנות ברחבי הארץ.
בשנים האחרונות חלה התקדמות עצומה בריפוי מחלות קשות הקשורות לדם באמצעות השתלת תאי גזע של בן אדם בריא בגופו של אדם חולה. לשם כך חיוני שתהיה התאמה בסיווג הרקמות של שניהם. מכאן הצורך והחשיבות הרבה בקיום מאגר כולל עם סיווג רקמות ידוע של תורמים המוכנים לתרום מח עצם.

 

ברכות יחולו על התורמים!