כ-10,000 תושבים חגגו עצמאות 71 לישראל!

בשיא הערב: הופעה של הזמר האהוב שלומי שבת ומופע הזיקוקים הענק

אווירת אחדות מרגשת וחגיגית הורגשה היטב בערב העצמאות בכיכר פ"ז, עת חגגו יחד עשרת אלפים תושבים, מבוגרים, צעירים ילדים וטף. בשל ההסלמה במצב הבטחוני כלל לא היה בטוח שתושבי הדרום יוכלו לקיים את חגיגות העצמאות, אך לשמחתנו כיכר פ"ז נצבעה בצבעים של כחול ולבן והחוגגים ציינו יחד 71 שנים למדינת ישראל בהופעות מרשימות של הלהקות המקומיות ושל מופע הילדים המצליח של הופ בכיכובם של מולי וצומי. בשיא הערב מופע הזיקוקים הענק והופעתו של שלומי שבת.

יום העצמאות ה-71  למדינת ישראל צויין בקרית גת במופע ענק. רשת המתנ"סים, בניהול מנכ"ל הרשת אמיר בן שמחון ויו"ר הרשת רבקה בוזגלו, רתמה לאירוע את מיטב הלהקות המקומיות בהן: המרכז לשירה של אבי כוכב, בית הספר למוסיקה אולטרסאונד בניהולה של מלי אזולאי, סדטויו למחול מובמנט בניהול רון כהן מבית רשת המתנ"סים ורקדניות סטודיו עמיתמחה בהובלת עמית חסנו. הערב נפתח כאמור במופע לילדים של כוכבי הופ מולי וצומי שחגגו יום הולדת למדינה יחד עם הקהל. הזמר האהוב שלומי שבת עלה אל הבמה ונתן הופעה ייחודית, מרגשת להנאת הקהל ואף חתם את ההופעה בשיר "תנו לגדול בשקט" עימו הזדהו תושבי העיר והדרום בכלל לאחר ימי הלחימה המתוחים שחוו לפני יום הזכרון ויום העצמאות.

במהלך הערב נהנו התושבים משני מופעי זיקוקים מרהיבים וקבלת פנים חגיגית בבית רחל של ראש העיר אבירם דהרי ורעייתו יעל. כמיטב המסורת של קרית גת, חולקו גם אותות יקירי העיר לשנת תשע"ט. השנה חולקו האותות לתורמים יקרים לאוכלסייה בקרית גת :


אתי וגיל דויטש
אתי וגיל הם תושבי גבעתיים ולהם ארבעה ילדים. אתי היא רופאת שיניים במקצועה ומנהלת את המחלקה לרפואת שיניים לילדים בבית החולים שניידר. גיל הוא ממייסדי בית ההשקעות אקסלנס. הזוג דויטש ידועים בפועלם ותרומתם רבת השנים למען הקהילה בתחומי הרפואה והחינוך.  אות יקיר העיר קרית גת מוענק להם השנה על הקמת בית יד לילד המפואר בקרית גת – מרכז חדיש, מתקדם ומוביל לטיפוח, העצמה ושיקום לילדי העיר. למעלה ממאה ילדים ובני משפחותיהם כבר זוכים ליהנות ולקבל את שירותי המרכז. בית יד לילד בקרית גת הוקם לזכר אמה של אתי, הגברת חנה זלביץ שהלכה לעולמה בצעירותה. אנו שמחים להעניק לזוג דויטש את אות יקירי העיר קרית גת לשנת תשע"ט!

דניאל ואנדרה נקש
דניאל ואנדרה נקש, תושבי העיר קרית גת, חברי עמותת "אתכם מכל הלב" אשר הוקדמה בשנת 2003, עלו מצרפת לישראל לפני 25 שנים. לזוג נקש, שלושה ילדים וארבעה נכדים. במסגרת עמותת "אתכם מכל הלב" תומכים באופן קבוע באמצעות מלגות ולאורך כל השנה בקהילה בקרית גת ובאוכלוסיות מוגנות בעיר בשיתוף האגף לשירותים חברתיים ומעניקים מלגות סיוע על מנת לאפשר למשפחות לתפקד באופן עצמאי. על פועלם למען משפחות קרית גת לאורך השנים אנו נרגשים להעניק להם את אות יקירי העיר קרית גת!

הקרן לידידות
הקרן לידידות מיסודו של הרב יחיאל אקשטיין זכרונו לברכה, היא ארגון חברתי מהגדולים והבולטים בישראל. הקרן, הפועלת מתרומותיהם של מיליוני יהודים ונוצרים אוהבי ישראל ברחבי העולם, מקימה, מבצעת ותורמת למאות פרויקטים בשנה בתחומי הרווחה, העלייה וחיזוק העורף בשעת חירום. לקרן ולעיריית קרית גת שותפות רבת שנים. הקרן השקיעה מיליוני שקלים בחיזוק אוכלוסיות בעיר, תרומה למשפחות וילדים בחגי ישראל, סיוע חודשי למאות קשישים ותמיכה בעיר ותושביה בעתות חירום ומלחמה. אנו מבקשים להודות לקרן בראשותה של הגברת יעל אקשטיין, בתו של הרב יחיאל אקשטיין שהלך השנה לעולמו ומתכבדים להעניק את אות יקיר העיר לנציגת הקרן בקרית גת, הגברת אפרת קליין. אפרת קליין היא ילידת קרית גת ומתגוררת בעיר, היא משמשת כרכזת היישובית של הקרן לידידות בקרית גת ומקבלת בשם הקרן את התעודה.


משפחת קוריין
משפחת קוריין, משפחה יהודית וציונית מהולנד, הקימה בקרית גת את מרכז מריאן לגיל הרך ולמשפחה, מתוך משאלה להבטיח מתן מעטפת שירותים מותאמת לילדי הגיל הרך, לצמצם פערים ולהבטיח לכל ילד הזדמנות שווה למימוש הפוטנציאל הטמון בו. המרכז נקרא על שמה של מריאן קוריין, אחיינית המשפחה, אשר נהרגה בתאונת דרכים בגיל 16. לאורך השנים, שומרת המשפחה על קשר הדוק עם עיריית קרית גת והנהלת מרכז מריאן וממשיכה לתמוך בנדיבות בקידום שירותים לילדי העיר וכן לילדים עם צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם. בימים אלו התבשרנו כי המשפחה החליטה לתמוך גם בהצטיידות של שלוחת מרכז מריאן שתחל לפעול בקרוב ברובע המגורים כרמי גת. הודות לשותפות ארוכת השנים עם עיריית קרית גת והנהלת המרכז והתמיכה התקציבית של משפחת קוריין, הפך מרכז מריאן לאחד המרכזים הגדולים, הייחודיים והמובילים בתחום הגיל הרך בארץ. על תרומתו לילדי העיר, זכה מרכז מריאן בפרסים רבים, לרבות פרס ראש הממשלה לאיכות ומצוינות. בשם ילדי העיר לדורותיהם, אנו מבקשים להודות למשפחת קוריין על  תמיכתם. תקבל את אות יקיר העיר בשם משפחת קוריין, חברת המשפחה, החיילת רבקה ברוך, חיילת בודדה מהולנד  המשרתת בגדוד איסוף קרבי שהגיעה ארצה כדי להתגייס ולשרת בצה"ל. ואנחנו שמחים לארח אותה כאן בקרית גת והיא מייצגת כאמור את משפחת קוריין ואת יהדות הולנד ומקבלת בשמם את התעודה.


עמותת "קרן ג'" מיסודו של הרב ד"ר גדליה האריס
הרב  ד"ר גדליה האריס הקים את עמותת החסד "קרן ג'" לפני כארבעים שנים במהלכן פעל בצניעות ובענווה במגוון פעילויות התנדבות בעיר קרית גת. הרב האריס גייס לאורך השנים תרומות רבות מיהודי התפוצות למימון הפעילות הברוכה של עמותת קרן ג' אשר בבסיסה גמילות חסדים. במסגרת העמותה מופעלות מועדוניות חינוך בבתי הספר השונים בעיר. השנה פעלה התכנית בבתי הספר משואה, חב"ד, רמב"ם, רשב"י והרצל והעניקה לתלמידים ארוחת צהריים חמה, סיוע בהכנת שיעורי בית, לימודי ערכים, מלאכות, העצמה והכל ללא תשלום בשילוב חונכים וצוות לימודי. הרב גדליה עצמו מעורב באופן אישי בתכנים ושם דגש על פדגוגיה מיטבית והעמותה אף מסייעת לתלמידים בפן הכלכלי. לצד הסיוע לתלמידי העיר, מפעילה העמותה גם מועדוניות נוספות בקרית גת לטובת בני הדור השלישי ולא פוסחת גם על ארגון חבילות שי למשפחות. מורי, תלמידי, הורי ובוגרי התכנית בקרית גת ביקשו להודות לרב גדליה האריס על פועלו לאורך השנים. מקבל את אות יקיר העיר קרית גת בשם עמותת "קרן ג'", נכדו של הרב האריס שהוא גם מנהל העמותה הרב איתן קופיאצקי.


הרב מרדכי חממי
הרב חממי מייסד עמותת "חיוכו של ילד" המסייעת ליתומים ואלמנות ומשפחות רווחה. העמותה תומכת כספית לאורך השנה ובחגי ישראל במשפחות ועיקר פעילותה בחגיגות בר ובת מצווה למאות ילדים ברחבי הארץ וגם בקרית גת. באחרונה חגגו בר מצווה לילד ה-500 במסגרת העמותה. הרב חממי ואחיו הקימו את העמותה לזכר הוריהם, יוסף חיים ומרים חממי זכרם לברכה, שנפטרו. הרב, שהתגורר בקרית גת ושומר לה פינה חמה בליבו, נשוי לבת שבע, אב לתשעה ילדים ועשרים וחמישה נכדים שיהיו בריאים. על פעילותו רבת השנים לצד האגף לשירותים חברתיים, במטרה להבטיח שכל ילד וילדה יוכלו לחגוג את היום המשמעותי בחייהם, אנו נרגשים להעניק לו את אות יקיר העיר קרית גת !

תודות חמות לכל מי שעמל ותרם להצלחת חגיגות ערב העצמאות: הנהלת עיריית קרית גת בהובלת ראש העיר אבירם דהרי, הנהלת רשת המתנסים אמיר בן שמחון ורבקה בוזגלו, צוות עובדי רשת המתנ"סים, מנהלת האירועים אוריה אריס, כוחות הבטחון וההצלה משטרת קרית גת, מד"א, כיבוי אש, אגפי הערייה: שפ"ע- מחלקת חשמל, בטחון וסדר עירוני, איכות הסביבה, חברות האבטחה ניצנים, איילת השחר ושי רושו אבטחה, אירית כהן, הגברה חברת VOICE, מוני רפפורט, צילום: מדר, דניאל יחזקאל, מאירה רז גוראי, מוריס חתן, מנחת הערב הדר יבטושנקו, חברת פירוטקס, אורתן במות, שוקי זעפרני מסכים ויניב רובין מסכי לד.

נתראה בחגיגות השנה הבאה!

צילום: מאירה רז גוראי | מוריס חתן

לוח אירועים
לכל האירועים