יחד שבטי ישראל- התקיים ערב העדות המסורתי של קרית גת

שבט אחים ואחיות!

 

ערב העדות המסורתי לשנת 2019 של רשת המתנ"סים נחגג בקרית גת בהשתתפות מאות מתושבי העיר.
במופע המרכזי הזמר האורח דורון מזר ולהקות מקומיות.

צלילים, ריחות ותלבושות מכל קצוות עולם הוצגו ביום שלישי האחרון ברחבת היכל אידית קרית גת לכבוד ערב העדות השנתי המסורתי בהפקת רשת המתנ"סים ועיריית קריית גת. ביתנים של שלל העדות להן ייצוג של תושבים בקרית גת התאספו
תחת שמשיות דקורטיביות שהוסיפו נופך יחד עם לבוש ססגוני, ואביזרים מסורתיים. מאות הגיעו להתרשם, לטעום ולחגוג עם מוסיקה טובה וריקודים אותנטיים.

ראש העיר, אבירם דהרי, שהגיע למקום ביקר בדוכנים השונים ובירך את התושבים בחגיגה הגדולה. הערב שאורגן בהובלתו של גדי בן חמו הפך למסורת וזו הפעם השביעית שהוא מתקיים בקרית גת. השנה התרחבה החגיגה ואף כללה הופעה מהנה של הזמר האורח דורון מזר.
הכניסה לאירוע הייתה חופשית וללא תשלום.

את הדוכנים ניהלו קבוצות או תושבים נציגי העדה, בהתנדבות מלאה. כל דוכן קושט ואובזר במאפיינים מסורתיים והסובבים יכלו ליהנות מתחושת מסורת אותנטית. מי שהסתובב בין הדוכנים השונים יכל ליהנות מצפייה בריקוד מסורתי, הסבר על תרבות העדה, התלבושות,
הכלים המיוחדים והשפה. ברחבת המתנ"ס קיימו ריקודי עם וריקודים מסורתיים בהובלתה של רחל זעפרני. להקות מקומיות שהופיעו בשיר מסורתי שריגש את הקהל, להקות דור ההמשך של אבי כוכב הנעימו את אוזנם של המשתתפים ובסיום נהנו מהופעה מקפיצה של הזמר דורון מזר.

בין הדוכנים היה ייצוג מכובד ומרגש לעדות חבל הקווקז, פרס-אירן, ספרד, בוכרה, טוניס, מרוקו, אתיופיה, הפדרציה הרוסית, הודו ועוד. נציגי העדות הקליטו יחד שיר וביצעו אותו לעיני הקהל בתוך ההיכל.

מנכ"ל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון, הסתובב בין הביתנים השונים,  ובירך את הנוכחים וציין את הקהילתיות, הגיבוש והאווירה המצוינת שאפיינה את תהליך ההכנה לערב העדות ואת מהלך הערב עצמו.

אנו מבקשים להודות לשותפים שתרמו להצלחת הערב: ראש העיר אבירם דהרי המעודד את קיום הערב מדי שנה, מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו, משרד החינוך-האגף לתרבות יהודית, אגפי העירייה, חשמל, שפ"ע, לוגיסטיקה, אגף הרווחה, עובדי רשת המתנ"סים, מחלקת הקליטה העירונית בניהולה של נינה דוקונין, המחלקה למוגנות חברתית, מוקד הקליטה העירוני ועוצם תרבות יהודית מועצה ציונית.

ניפגש בשנה הבאה!

 

 

**צילום מוריס חתן**

לוח אירועים
לכל האירועים