יום העליה בקרית גת!

16.11.22


יום העליה צוין אמש (שלישי) באשכול הפיס בקרית גת בהשתתפות מאות מתושבי העיר. במסגרת האירוע התרשמו המבקרים מההצגה הנפלאה "למה אין גן עדן עלי אדמות" של תאטרון "אלף" ומהתערוכה המיוחדת "קרית גת -עיר עליה". התערוכה היא פרי יצירתם של  אנשי מחלקת הקליטה בעיריית קרית גת, אשר בילו שעות בארכיון העירוני ואספו ממנו  את מיטב הרגעים של גלי העליה לדורותיה לעיר קרית גת  (התערוכה הוצגה קודם לכן בבית העולה) . רבים מהמבקרים הופתעו לראות את עצמם ואת החברים והקרובים שלהם בתערוכה המוצגת: "פתאום הבנתי שבכמה דקות עברה לי מול העיניים כל ההיסטוריה של העיר ושל האנשים המקסימים שעלו לכאן ", אמרה אחת המבקרות. "אני מבינה שזו רק פיסה קטנה של חומר ארכיוני וקיימים עוד המון מסמכים, תמונות ופריטי היסטוריה שצריך לשמר."


באירוע השתתפו ראש העיר אבירם דהרי, סגן ראש העיר יעקב איפראימוב, מנהלת אגף בריאות, קליטה וקידום מעמד האישה מזל שניר, מנהלת מחלקת הקליטה העירונית נינה דוקונין, עובדי מחלקת הקליטה, עולים חדשים ועולים ותיקים.
למשתתפים הוקרן סרט על קרית גת העכשווית מלווה בתרגום לשתי שפות שלווה במחיאות כפיים רמות. התגובות היו חמות: "אנחנו הכרנו את קרית גת כעיר קטנה עם פחות מ- 30 אלף תושבים לפני 30 שנה והיום מפתיע מחדש כמה העיר שלנו גדלה והתפתחה. זו היסטוריה!", ציין אחד המשתתפים, עולה ותיק משנות ה-90.


ראש העיר בירך את באי האירוע: "קרית גת היא עיר קולטת עליה מיום היווסדה. משפחות עולים יסדו, בנו וקידמו את העיר במהלך כל שנות קיומה. מעל 30 שנים אתם חלק מהקהילה הנפלאה של העיר וגם אתם מייסדים, בונים ומקדמים את קרית גת. כיום קרית גת קולטת עולים חדשים מרוסיה, אוקראינה, בלרוס ואף מאנגליה וארצות הברית. כעת אנשי צוות מחלקת קליטה חזרו משליחות ביריד העלייה בגאורגיה ובעקבותם יגיעו לעיר עולים חדשים. הקליטה נעשית גם מערים אחרות בישראל, בכל חודש מגיעים לכאן משפחות צעירות מחולון, מבת ים, מרמת גן, מחיפה, מבאר שבע ועוד ומוצאים בקרית גת בית חם ומשפחה אוהבת. בכל חודש נקלטים בעיר כאלף איש מרחבי העולם ומרחבי מדינת ישראל. סיירתי בתערוכה בליווי אנשי מחלקת הקליטה העירונית והופתעתי גם אני מעוצמת השינויים ומהאנרגיות החיוביות. זו ההיסטוריה של העיר! צריך לשמר אותה, כי ידוע שללא היסטוריה אין עתיד. אתם חלק בלתי נפרד מהיסטוריה של העיר ומעתידה הנפלא!"
ראש העיר ציין והודה לצוות מחלקת הקליטה העירונית על ארגון האירוע ועל השקעה בהכנת התערוכה ההיסטורית.


מנהלת מחלקת הקליטה העירונית נינה דוקונין הוסיפה: "אנו רוצים להודות לכל הגורמים אשר לקחו חלק בהצלחת האירוע - למשרד העלייה והקליטה, לצוות אשכול הפיס, ליו"ר ארגון יוצאי בלרוס ליליה קרפילוב, לתיאטרון "אלף" מחיפה ששחקניו בעצמם עולים חדשים על הצגה נפלאה, לאנשי מחלקת קליטה העירונית.  תודה מיוחד לעובד מחלקת הקליטה מיכאל פירר אשר עמל ופעל לילות כימים תוך דאגה לכל פרט ופרט להקמתו ולהצלחתו של ערב מרגש זה".