יום הנאומים בבי"ס יד יצחק- מקדמת הכיתה אל קדמת החיים

יום הנאומים בבי"ס יד יצחק:

מקדמת הכתה אל קדמת החיים


ביה"ס יד יצחק, ממשיך במסורת המצויינות רבת השנים בביה"ס,

המעודדת חשיבה יצירתית, הבעה, שיח ותקשוב במסגרת הכשרת

התלמידים לנאום בפני חבריהם לכתה ולביה"ס ובפני ההורים.

היום התקיים יום הנאומים השנתי בביה"ס, ראש העיר אבירם דהרי ביקר בביה"ס כמידי שנה, שוחח עם התלמידים, הקשיב לנאומיהם, דן איתם בנושאים שהעלו בנאומים וסיפר להם על החשיבות של היכולות להציג את עמדותיהם בבהירות ובבטחון.


עדי חסנו מנהלת ביה"ס ציינה כי מסורת זו של ביה"ס להכשיר את התלמידים לנאום - היא אחד היעדים המרכזיים של ביה"ס, למעשה חרט ביה"ס על דגלו את נושא פיתוח כישורי הנאום והרטוריקה כמסלול הייחודיות של ביה"ס.


כל תלמידי ביה"ס, מכל הכתות, עוברים תהליך הכנת נאום, מתנסים בהרצאה בפני קהל, לאחר שעברו תהליך למידה עצמאי של הנושא, ממגוון תחומי הדעת הנלמדים בביה"ס. 


פעמיים בשנה מקיים ביה"ס את יום הנאומים – חגיגה לימודית וחווייתית מעשירה ומעצימה לתלמידים, לצוותי ההוראה ולהורים הגאים.
כבכל שנה ובמסגרת העשייה הייחודית  של בית הספר, התקיים יום הנאומים בבית ספר יד יצחק. השנה הוקדשו הנאומים והשיח לנושאים שונים ומגוונים, ההרצאות לוו במצגות שהוכנו על ידי התלמידים ובסופן ניתן משוב על ידי השומעים והמרצים. בהרצאות נכחו ראש העיר אבירם דהרי, המפקחת לאנגלית  מטעם משרד החינוך  מנהלת הפסדה בקרית גת ומנהלת בית הספר עדי חסנו.


חלק מתלמידי ביה"ס נאמו בשפה האנגלית ,כל הנאומים לוו  בשילוב מצגות דיגיטליות וסרטי וידאו לשם המחשת הנושאים ,בין היתר הרצו תלמידי הכתות בנושאי שמירת הסביבה וקיימות, שורשי הקומיקס, כלבי הבאסקים הסיביריים, התעמלות אמנותית וכן נאום מרגש במיוחד על להקת שלווה המצליחה.

ראש העיר, אבירם דהרי, התרשם מאוד מיכולתם של התלמידים לעמוד בפני קהל ולנאום וציין לטובה את שליטתם בחומר ואת עובדת החקר שביצעו בעקבות נושאי הנאומים שנבחרו. מנהלת בית הספר, עדי חסנו, הדגישה כי בכל כיתה ניתנות במהלך היום שתי הרצאות בכל שכבות הגיל וזאת כחלק ממערך למידה רב שנתי: "יש לנו תפיסה חינוכית ברורה בבית הספר ואנו שואפים כי כל ילד שלומד ביד יצחק יתנסה לפחות פעם אחת בנאום אל מול קהל. זה קורה במסגרת ימי הנאומים אך גם לאורך כל השנה ובפני קבוצות גדולות, קטנות ומגוונות. אנו רואים בכך חשיבות אדירה ליצירת ביטחון בקרב התלמידים, חיזוק השפה העברית וגם פיתוח כישורים לתרבות דיון ושיח בכתות הלימוד ומתן משוב בצורה מנומסת ובונה. אני רוצה לציין גם את שיתוף הפעולה שיש לנו מצד ההורים שמסייעים לתלמידים בבית בהכנת הנאומים והמצגות", אמרה מנהלת ביה"ס.


במהלך השנה לומדים תלמידי ביה"ס הנחיות וכללים לנואם ובסוף כל נשום מקבלים הנואמים משוב מתלמידי הכתה ומהאורחים. ללא ספק מצליח הפרויקט החשוב לצייד את תלמידי ביה"ס הבוגרים בכישורי למידה, עבודת חקר, כישורי שפה וביטוי, בטחון עצמי ונגישות לאמצעים טכנולוגיים. כלים חשובים להשתלבותם בעתיד בעולם המודרני: מקדמת הכתה אל קדמת החיים.


הורי התלמידים שהגיעו לבית הספר התרגשו עד מאוד ובירכו את הצוות החינוכי על ההשקעה והיוזמה ואף ציינו כי הם מופתעים לטובה מהעובדה שכל התלמידים בכיתה ישבו והאזינו בקשב רב לנאומים ואף הפנו שאלות וציינו אילו דברים חדשים למדו במהלך היום.


יישר כחם של תלמידי ביה"ס, צוותי ההוראה המסורים והמנהלת עדי.

לוח אירועים
לכל האירועים