חוגגים שנה חדשה במרכז העשרה שער דרום


כבכל שנה מציינים את חגי תשרי הבאים עלינו לטובה במרכז העשרה שער דרום והשנה החגיגה היתה כפולה כאשר יוסי פייר, חגג את יום הולדתו ה-100 וכך חברי מועדון " מפגש נעים" – הבית של גמלאי יוצאי ברית המועצות בקרית גת חגגו את חגי תשרי ואת יום הולדתו של יוסי בחגיגה מושקעת עם כיבוד מפנק, שירים וריקודים סוערים.


בכל קבוצות הקהילה הפעולות במרכז העשרה שער דרום ציינו בשמחה רבה את ראש השנה בקבוצת הנשים, קבוצת יוצאי בלארוס, קבוצת "בית חם" ועוד. ביום הכיפורים התקיימו תפילות במרכז העשרה וזו השנה הרביעית שחב"ד מתגייסים לטובת הגימלאים ומקיימים את תפילות בהמון אהבה וסבלנות תוך הנגשת התכנים והתפילות. מה רבה היתה השמה וההתרגשות השנה כאשר נערכה במקום גם ברית ע"י הרב מנדל – חיים חדשים אל מול תחינה לחתימה בספר החיים- המעמד היה מרגש ביותר.


בקבוצת הנשים אך קיימה פעילות מיוחדת בה סופר סיפורה של אלאנורה מינטוצקי – סיפור על אהבה וחגי תשרי. בסוכות התקיים קונצרט מיוחד אף הוא בשילוב פעילות של חב"ד. מועדון "מפגש נעים" ביחד עם קבוצת היידיש – "מאמעלושן". הרב קפלון הגיע להיפגש עם חברי הקבוצה והסביר על הימים הנוראים, משמעות חגי תשרי וארבעת המינים. הגימלאים היקרים זכו לברך על ארבעת המינים בסוכה היפה והמקושטת שנבנתה במקום. במהלך חול המועד הגיעו למרכז משפחות מכל קצוות הארץ במסגרת פרוייקט "שייכות" וחגגו סכוכות בשירים, ריקודים ואף נהנו מהצגה והרצאה. הנוכחים נהנו מאוד והעידו כי מדובר בחוויה מיוחדת ומלמדת מאוד.


תודות מיוחדות לחב"ד, למשרד הקליטה ולאף קליטה בעיריית קרית גת , לפעילים ומנהיגי הקהילה במפגש נעים, לצוות מרכז העשרה שער דרום. שנה טובה לכל עם ישראל !