שעת סיפור עם ראש העיר
מ- 18/05/2022 עד- 18/05/2022


במסגרת שבוע הספר ופרוייקט "ספריית פיג'מה" הפועל בקרית גת, ביקר ראש העיר אבירם דהרי בבתי הספר היסודיים בעיר ונפגש עם תלמידי כיתות א' המקסימים. ראש העיר שוחח עם התלמידים על החשיבות שבקריאת ספרים וגם בכתיבה. התלמידים חלקו איתו בהתלהבות על מה הם כותבים ואילו ספרים הם קוראים ויחד עם קראו את הסיפור " החולד והגוזל" מאת מרג'ורי ניומן, סיפור שובה לב שמזכיר לקוראים שלאהוב מישהו פירשו להחליט באמת מה נחוץ עבורו, גם אם מדובר בהחלטה קשה.


בחלק מבתי הספר נפגש ראש העיר גם עם בוגרי שכבה ו' שסיפרו לו בהתלהבות לאילו תיכונים הם צפויים לעבור בשנה הבאה, על הרגעים הטובים וגם על הפחות טובים שהם עברו בבית הספר. מרגש היה לראות כיצד בהרבה מן הכיתות השתלבו השנה תלמידים חדשים שעבור לעיר עם משפחותיהם מערים אחרות, התאקלמו במהירות והתקבלו בהרבה אהבה. קרית גת, כאמור צפויה לקלוט עוד אלפי משפחות צעירות ותלמידים חדשים ואנו נרגשים לקראתם.


מנהלת אגף החינוך זהבה גור שהשתתפה אף היא במפגשי הקריאה, הוסיפה כי התרגשה מאוד לראות את שיתוף הפעולה של התלמידים, את הצמאון לידע ואת היכולות הורבליות של תלמידי כיתות א' והודתה למנהלים ולמורים שמובילים את פרוייקט "ספריית פיג'מה" בהצלחה בבתי הספר.