זה רשמי! אינטל תשקיע 10 מיליארד דולר במפעל היצור בקרית גת

זה רשמי:


אינטל תשקיע 10 מיליארד דולר במפעל היצור בקרית גת

לטובת הרחבת הקיבולת וכושר היצור שלו. החלה בניית המפעל

 

פט גלסינגר, מנכ"ל אינטל העולמית, ביקר היום בישראל והכריז רשמית על ההשקעות: "אני רואה באינטל ישראל מיקרוקוסמוס של אינטל העולמית ואנו משקיעים בה בהתאם"
מנכ"ל אינטל העולמית, פט גלסינגר, נחת בישראל לביקור במסגרתו אישר כי אינטל ממשיכה להגדיל את השקעותיה בישראל. במהלך ביקורו בירושלים, תיאר גלסינגר את אסטרטגיית IDM 2.0 של אינטל, עליה הכריז לפני כחודש, הכוללת ייצור עצמאי של שבבים לצד שירותי foundry שהחברה תציע ללקוחותיה כחלק מהגדלת כושר הייצור החיצוני שלה.
אינטל תבצע בישראל שלוש השקעות גדולות, דלקמן:
- הקמת מגה-קמפוס לתכנון שבבים – אינטל תרחיב את מרכז המו"פ הקיים שלה בחיפה עם הקמתו של מרכז מו"פ חדש שייקרא IDC12. המרכז החדש, שיוקם בהשקעה של 200 מיליון דולר, ייבנה ליד מרכז המו"פ הראשי הקיים בחיפה, ושניהם יחד ייצרו מגה-קמפוס לתכנון שבבים עם קיבולת של 6,000 עובדים. הבניין החדש יציע לעובדים חללי עבודה היברידיים וסביבות עבודה פתוחות המתאימים לשיטות ודרכי עבודת העתיד.
- כושר ייצור מוגדל – אינטל בונה מפעל חדש בנוסף למפעל הייצור הקיים בקרית גת, המייצר בטכנולוגיית 10 ננומטר. אינטל החלה בשלבי הבנייה הראשונים של המפעל החדש, ותשקיע בו 10 מיליארד דולר לטובת הרחבת הקיבולת וכושר הייצור שלו.
- קמפוס מו"פ חדש עבור מובילאיי – מובילאיי היא מנוע צמיחה חשוב של אינטל הצפוי להוות חלק מרכזי בעתידה של החברה. אינטל משקיעה 400 מיליון דולר נוספים בחברה שיהפכו את המרכז הקיים בירושלים לקמפוס מו"פ חדש, הצפוי להיות הגדול מסוגו בעיר.
"אני מבקר בישראל כבר 4 עשורים וכל פעם מחדש מרגש אותי לראות את הצמיחה של אינטל ישראל מארבעה עובדים אי שם בעבר, ליותר מ-14,000 עובדים כיום. אני רואה באינטל ישראל מיקרוקוסמוס של אינטל העולמית עם הובלה בחדשנות, במחקר, בפיתוח ובייצור בהיקף נרחב, ואנו משקיעים בה בהתאם, אמר גלסינגר.

ראש העיר אבירם דהרי: "לשמחתי, זכיתי להיות שותף במהלך 18 שנות כהונתי כראש העיר, וכיו"ר מנהלת פארק התעשייה, למאמצים ולשדרוגים הרבים שעשתה אינטל בקרית גת בהשקעות של מאות רבות של מיליוני דולרים בכל פעם. הפעם אני שמח במיוחד, הפעם זו ההשקעה הגדולה ביותר מאז היווסדה של מדינת ישראל.. ועוד היד נטויה בע"ה ובישועתו.
תודה רבה גם לידידיי היקרים, השר אלי כהן והשר ישראל כץ ולכל ממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו על ההשקעה המדהימה הזו אשר תאיץ את כלכלת מדינת ישראל קדימה במיוחד בתקופה מאתגרת זו.
אז.. בשם תושבי המטרופולין הבא של מדינת ישראל והבאים בשערינו אבקש לאחל לחברת אינטל ברכה והצלחה.. שילכו מנהלי, עובדי ושבבי אינטל מחיל אל חיל ויפארו את שמה של אינטל קרית גת בכל רחבי העולם. בע"ה ובישועתו כן ירבו הבשורות הטובות"