התייחסות לכתבה בחדשות 2

ב"ה


עיריית קרית גת
10/7/2018


לכבוד,
חברות החדשות 2

שלום רב,


1. במהדורת החדשות של אמש ,יום ה9 ביולי 2018 שודרה כתבה אודות פערים בחינוך.
בכתבה הוצג תלמיד כתה י"ב מקרית גת שטען כי המורים ויתרו עליו בכתה יא וכי לא תהיה לו בגרות בחינוך גופני משום שהמורה נעדר 3 פעמים.
2. עוד הוצג בכתבה נתון שלא ברור מה מקורו כאילו הסיכוי להשיג תעודת בגרות בקרית גת עומד על  48%.

לידיעתכם :
3. קרית גת עומדת במקום ה 15 בארץ בהשקעה בתלמיד .ע"פי מדד צ'מנסקי בן שחר שהתפרסם השנה . סכום ההשקעה של עיריית קרית גת בתלמיד בשנת 2017 עומד על 17,151 ₪ . רחוק מאד ממה שהוצג בכתבה אמש .
4. כל התיכונים בקרית גת נמצאו בשנה החולפת ברשימת התיכונים המצטיינים ערכיים של משרד החינוך על עבודה חינוכית ראוייה ,ערכית ומעודדת הישגים.
5. סיכום תוצאות הבגרות של התיכונים הממלכתיים והממלכתיים דתיים בעיר של שנה"ל החולפת מראה כי אחוז הזכאים לתעודת בגרות בעיר עומד על 78%.
6. באשר לתלמיד שהוצג בכתבה הרי שלא זו בלבד שהמורים לא ויתרו עליו, בביה"ס התאמצו מאד מאד שהתלמיד ילמד ,כולל מתן שעות תיגבור רבות מאד , מורים שהגיעו אליו הביתה להעיר אותו לשיעורים, סיוע לגשת למועדי ב' לבגרויות בהן נכשל והעובדה היא כי את חלק ממבחני הבגרות של כתה יא השלים בהצלחה (הנהלת ביה"ס ורשת אורט שביה"ס פועל במסגרתה תתייחס בהרחבה  לאופן בו סייע ביה"ס לתלמיד).
7. כמעט הורגלנו לאופן בו אתם נוהגים לעוות את המציאות לתוך הכתבות, הסטריאוטיפים והדימויים השגורים אצלכם,  אך לא נוותר על הצגת נתונים מעוותים וגרימת נזק במזיד לעיר קרית גת, תושביה ומערכת החינוך המצויינת בעיר.
8. קיימים פערים בין המרכז לפריפריה וראוי לעשות הכל על מנת לצמצם אותם .כתבות פוגעניות  שיש בהם משום  הוצאת שם רע ודיבה תוך שימוש בתלמיד צעיר לצורכי הכתב, הן לא הדרך לבטל את הפערים, אלא להעמיק אותם.
9. אנו דורשים כי במהדורת חדשות הערב, 10/7/2018, תקריאו את תגובתנו זו, שאם לא כן ננקוט באמצעים משפטיים העומדים לרשותנו.