השמות, הפנים והסיפורים–ק.גת זוכרת את נופליה בפרויקט מיוחד

מידי שנה מקיימת עיריית קרית גת באמצעות רשת המת"נסים את טקסי הזכרון לחללי מערכות ישראל. לטקס המרכזי המתקיים ברחבת היכל אדית, קודמת התכנסות משפחות שכולות בבית רחל ותערוכת שמות וסיפורים של הנופלים בני העיר. השנה, לאור המצב ביקש ראש העיר אבירם דהרי שלא לוותר על התערוכה ולאפשר למשפחות השכולות וכמובן לתושבי העיר להיחשף לסיפורי הגבורה וסיפורי החיים של חללי קרית גת.

 

לפיכך, הוקלטו בזה אחר זה סיפוריהם של 144 הנופלים ואוגדו למיצג וידאו זכרון בן כמה שעות שיעלה לאוויר ביום הזכרון ויהיה נגיש לכל תושב. הפרויקט בהובלת מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו ומנכ"ל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון, מנציח בקול ובתמונה את הסיפורים המרגשים, סיפור חייהם וזכרונותיהם של חללי קרית גת מרגע הולדתם, בגרותם ולימודיהם, הגיוס לצה"ל ומהלך השירות ויום נפילתם. הסיפורים נכתבו ע"י משפחות הנופלים ונאספו והוקלטו ע"י הדר יבטושנקו עובדת מחלקת הדוברות בעיריית קרית גת. את ההקלטות ביצע יצחק סוויסה באולפנו אולטרסאונד שבעיר.

 

ראש העיר אבירם דהרי: "במיוחד בימים אלה ועל אף האתגרים, אנחנו ממשיכים לזכור ולהצדיע לטובי בנינו שנפלו בהגנה על העם והמולדת. הפרוייקט נועד להבטיח שזכרונם וסיפור חייהם לא ישכח לעולם ובע"ה גם נמשיך בבניית בית יד לבנים שיהיה מקום למשפחות השכול, מקום של זכרון ותקומה".

 

 

יהי זכרם ברוך.


לצפייה – שמות, פנים וסיפורים – חלק א' :

 

לצפייה – שמות, פנים וסיפורים – חלק ב' :