הפנינג שבוע הספר-אחה"צ קסום לכל המשפחה!


רשת הספריות של עיריית קרית גת ורשת המתנ"סים קיימה אתמול (ג') את הפנינג השיא של אירועי חודש הקריאה העברית באמפיתאטרון אליו הגיעו מאות תושבים, משפחות צעירות, ילדים וילדות ונהנו מדוכני הפעלה, תאטרון רחוב, הצגה וכמובן יריד ספרים.


מזה 9 שנים שאנחנו נפגשים ומציינים את שבוע הספר העברי בקרית גת וגם הפעם אירוע השיא התקיים באמפתאטרון העירוני בהפקה מיוחדת של עיריית קרית גת, רשת המתנ"סים ורשת הספריות העירונית. ההפנינג העשיר הוא אחד האירועים הצבעוניים והמשמחים שפותחים את הקיץ ומושך אליו מאות משפחות צעירות המגיעות לאחר צהריים של כייף אמיתי. הבאים נהנו השנה ממתחמי פעילות ויצירה בהשראת סיפורים ואגדות. הילדים הכינו מסכות של שלגיה ושבעת הגמדים, כובעי פיראטים וגם תלו משאלות על עץ המשאלות המסתורי. לצד דוכני ההפעלה פעל יריד ספרים גדול של דני ספרים, מתחם ענק לרכישת ספרים במחירים אטרקטיביים. "תאטרון אגדה" הקימו במדשאה דוכני איפור לילדים, בלוני צורות ודמויות ענק על קביים. לצידם טיילו בדשא דמויות של תאטרון הכפכף והצטלמו עם הילדים – אנה ואלזה מפרוזן וגם האריה שאהב תות.


כמידי שנה, הוכרזו גם אלופי הקריאה העירוניים ששאלו הכי הרבה ספרים במהלך השנה האחרונה מהספרייה העירונית קרית גת: נועה אמגר, תלמידת כיתה ט' באולפנה קרית גת שאלה 88 ספרים השנה ואליאב דנינו תלמיד כיתה ה' בבית הספר אור שלמה שאל 122 ספרים! אלופי הקריאה קיבלו תעודות ושי שהוענקו להם על ידי ראש העיר אבירם דהרי, מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו, מנכ"ל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון ומנהלת רשת הספריות העירונית גליה כנעני. כל הכבוד לקוראים הצעירים והאלופים – אתם ממש השראה!
ברשת הספריות ציינו כי ההפנינג הוא חלק מסדרת האירועים לחודש הקריאה העברית וצפויים עוד מפגשים, הצגות ופעילויות במהלך החודש הקרוב- לעדכונים הכנסו לדף הפייסבוק "הספרייה העירונית קרית גת" ולדף הפייסבוק העירוני "עיריית קרית גת -העמוד הרשמי".


גליה כנעני, מנהלת רשת הספריות הוסיפה: "בשנה החולפת הספקנו לפתוח את שעריה של הספריה העירונית המחודשת והמשופצת – אכסניה מרהיבה לאוהבי הספרים והערב אנו מציינים שיא לפעילות רשת הספריות של קרית גת במרכז העיר, בשלוחת כרמי גת, במרכז מעלה ובספרייה הניידת שלנו. אני מזמינה אתכם להגיע אלינו ולעשות מנוי להשאלת ספרים, המנוי הוא חינם לכל החיים ותוכלו להנות ממגוון עצום של ספרים שאנו מקפידים לחדש מידי חודש. תוכלו להנות גם מקריאת ספרים דיגיטליים, ספרי שמע, מאגרי מידע לסטודנטים, מחשבים, פינות משחק וג'ימבורי לילדים וכמובן אירוע תרבות, מפגשים עם סופרים, הצגות, סדנאות ועוד. הספריה תומכת ביוצרים מקומיים וקוראת לכם להשתתף בתחרות "מילה במקום", הרישום נמצא בעיצומו ותוכלו למצוא פרטים נוספים בדף הפייסבוק העירוני. אני מבקשת להודות מכל הלב למי שמעודדים לאורך כל השנה את הקריאה בקרב ילדי העיר והתושבים ופועלים לקידום פעילות רשת הספריות שלנו: ראש העיר אבירם דהרי, מנכ"לית העירייה רבקה בוזגלו, מנכ"ל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון, בועז דהן הממונה על הספריות הציבוריות במשרד התרבות והספורט, גילי ביגר מנכ"ל עמותת ספרי מפתח – ספריות ניידות וכמובן, לצוות הספרייה העירונית המסור ולכל מי שסייע בהפקת הפנינג שבוע הספר מטעם רשת המתנ"סים, מחלקת אירועים אוריה אריס ומחלקת תרבות, אגפי העיריה, כוחות הבטחון וההצלה, הגברה ומפעילי הדוכנים".


את הערב המקסים חתמה ההצגה המתוקה "פיטר הארנב" שרתקה את הילדים וההורים גם יחד. נתראה בשנה הבאה!


*צילום: אלה מאירוביץ