הסודקות האלופות:

הסודקות האלופות: נבחרת תלמידות בית הספר אורט מאיר זכו במקום הראשון בחידון המתמטיקה הארצי של "סודקות את תקרת הזכוכית – כל ישראל חברים"


נבחרת בית הספר אורט מאיר מקרית גת, בהשתתפות מילי אמינוב, שלי ארונס, טוהר סנקר וסולי סיאק, זכתה באזור הדרום במקום הראשון בחידון המתמטיקה השנתי של תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" של ארגון "כל ישראל חברים" שהתקיים בסינמה סיטי גלילות. סולי סיאק הובילה גם בתחרות המשותפת בלובי למאות המשתתפות וזכתה באחד המקומות הראשונים, יחד עם שיר תורג'מן מאולפנת קרית גת.
כ־800 תלמידות מכל רחבי הארץ השתתפו בחידון המתמטיקה, המתקיים זו השנה התשיעית כאירוע ייחודי שהוא חלק מתהליך הלמידה שמתקיים בתכנית "סודקות", שנועדה להעניק לנערות את הכלים הנדרשים, העצמה, הכוונה וחיזוק לימודי כדי להצטיין בתחומי המדעים והמתמטיקה.


בחידון שפטו אנשי ונשות חינוך ומתמטיקה וכן בכירים ובכירות מחברות ענק כמו מליו, התעשייה האווירית, פאראגייט מדיקל, מיקרוסופט ועוד. את החידון הנחתה מרים שטילמן לזובסקי, השותפה בחברת Venture Partner. הזמרת נופיה ידידיה, משתתפת התכנית “הכוכב הבא", הופיעה גם היא באירוע.
בחידון משתפות כל הנערות בשכבה ט' בתכנית "סודקות". בחלק הראשון התלמידות כולן ענו על חידות מתמטיות שהיו פזורות בלובי הסינמה. בחלק השני הן ענו על מגוון שאלות בתחומי המתמטיקה באולם. בחלק השלישי התחרו נבחרות מ־29 בתי ספר.
מנהלת אגף החינוך בעיריית קרית גת , זהבה גור, ברכה את התלמידות ושבחה אותן על ההישג הנהדר וכן מסרה את תודתה לרכזות מקצוע המתמטיקה בעיר, למנהלים ולצוותי ההוראה המלווים את התלמידות לאורך כל השנה.
"הזכייה הייתה מרגשת ברמת הפרט וברמת בית הספר," שיתפה יעל עזרא, רכזת סודקות באורט מאיר. "הזכייה מילאה את התלמידות וגם אותי בתחושת סיפוק אדירה ואפשרה להן לחוות את לימודי המתמטיקה מזווית אחרת, המשלבת ידע, חוויית למידה, גמישות מחשבתית שיתוף פעולה וערבות הדדית של כל חברות הנבחרת."


תכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" היא תכנית העצמה מגדרית לתלמידות בתחום לימודי המדעים, הטכנולוגיה והמתמטיקה. התכנית, הפועלת במסגרת ארגון "כל ישראל חברים – אליאנס", מעודדת מצוינות חינוכית, מקדמת נערות ללימודי 4–5 יח"ל במתמטיקה ובמקצועות מדעיים, מתוך מטרה לפתוח עבורן את כל השערים ואופקי הבחירה באקדמיה, בצבא ובתעסוקה. התכנית החלה לפעול ב־2011 בארבעה בתי ספר בלבד. כיום, היא פועלת ב־43 בתי ספר ב־9 רשויות מקומיות: בת ים, נתניה, קרית מלאכי, קרית גת, מקווה ישראל, חולון, כסייפה, חדרה וירושלים. משנה לשנה מספר הנערות המשתתפות עולה, וכיום משתתפות בה מעל ל־3,400 נערות.


במסגרת התכנית, הפועלת בקרב תלמידות מכיתה ח' ועד י"ב, חברות הייטק וביוטק מהמובילות במשק מאמצות את הנערות וחושפות אותן לאפשרויות הקריירה בתחומי המדע וההנדסה השונים. כך הן זוכות להעצמה ונחשפות באופן מתמשך למודלים מעוררי השראה של נשים מצליחות, המשמשות בתפקידים בכירים בחברות הללו. חידון סודקות גם הוא אמצעי לחשיפה ולמפגש.


הילה לוי, מנהלת התכנית, בירכה את הנערות: "כל הכבוד ל'סודקות' שלקחו על עצמן לייצג את בית ספרן בהוגנות וברוח ספורטיבית. מתוך רצון להצליח בגלל האתגר ולא רק בגלל התחרות."
תמונות: רונן חורש, "אייקון"