המח"ר כבר כאן

מנהלי בתי הספר בקרית גת ומורי המתמטיקה יצאו ליום עיון ייחודי בטכניון בנושא פרויקט "עיר המח"ר" (מתמטיקה, חלל, רובוטיקה) לחיזוק וקידום מקצועות המדע והטכנולוגיה ופיתוח אופק אקדמי-הנדסי לתלמידי קרית גת.

 

במסגרת יום העיון נפגשו מורי חטיבות הביניים, התיכונים ומורי המתמטיקה בעיר עם צוותים מובילים בטכניון חיפה בהם: דיקן הפקולטה להנדסה ביורפואית פרופ' אמיר לנדסברג ודיקן הפקולטה למתמטיקה פרו'פ אלי אלחדף. כמו-כן סיירו במעבדות השונות ונחשפו לתכנית המח"ר על מטרותיה וכליה.

 

מנהלת אגף החינוך, זהבה גור מסבירה כי תכנית המח"ר, המיושמת בימים אלה בכל המקיפים בעיר היא תכנית מובילה בקידום לימודי המדע והטכנולוגיה ובמסגרתה נבנים במוסדות הלימוד בעיר מרכזי מח"ר (מתמטיקה, חלל ורובוטיקה) המשמשים את התלמידים ללמידה, העשרה והעמקת הידע בתחומים המבוקשים ביותר באוניברסיטאות המובילות בישראל. התכנית הינה יוזמת עיריית קריית גת ו - Ytek , הפועלת בשיתוף הפקולטות הבאות בטכניון מכון –טכנולוגי לישראל: הפקולטה למתמטיקה, המעבדה לרובוטיקה ע"ש לאומי בפקולטה להנדסת מכונות, הפקולטה להנדסה ביורפואית והפקולטה לפיזיקה.

 

המורים וצוותי ההנהלה נחשפו למודל הפדגוגי של התכנית, כיצד היא מיושמת כיום בקרית גת וכיצד תתרחב לכל מוסדות החינוך העל יסודי. מטרות התכנית הן לשפר ולקדם את הישגי התלמידים בלימודי מתמטיקה ומדעים, לעדכן את שיטות ההוראה של המורים העוסקים בתחום, ליצור רצף לימודי מתפתח במקצועות הטכנולוגיים מהגן ועד לתיכון, לשפר את תשתיות התקשוב והטכנולוגיה בכל בתי הספר, להפיג חששות ממדעי הטבע באמצעות התנסויות למידה חוויתיות ולהגדיל את מספר התלמידים הבוחרים במקצועות הריאליים -מדעיים.

 

מנהלת אגף החינוך זהבה גור הודתה לראש העיר אבירם דהרי על התמיכה במיזם לקידום החינוך הטכנולוגי-מדעי בעיר ובירכה את מנכ"ל YTEK, ארתור זשמן: "המפגש עם אנשי הטכניון היה חשוב, מעשיר ברעיונות וידע ומעורר השראה. היה זה יום משמעותי ביותר, מגוון ומרגש בנושאים המעסיקים  כל מנהיג חינוכי".

 

 

מרכז מח"ר בבית הספר רמב"ם