הווטרינריה העירונית מסכמת שנת פעילות מוגברת

המחלקה הווטרינרית העירונית בניהולה של ד"ר אפרת אושרי, סיכמה את שנת 2018 שהייתה רוויה בפעילות מקיפה בתחום הפיקוח התברואי בעסקי מזון במטרה להגן על התושבים והצרכנים.

 

בווטרינריה העירונית מציינים כי השנה חוסנו 1209 כלבים נגד מחלת הכלבת ובנוסף עוקרו וחוסנו כנגד מחלת הכלבת עוד 766 חתולי רחוב. 55 כלבים גם סומנו בשבב אלקטרוני וסה"כ טופלו 18 מקרים של נשיכות בני אדם ע"י בעלי חיים. 1,526 תלונות שנפתחו במוקד 106 ונגעו לבעלי חיים טופלו על ידי הווטרינריה העירונית.

 

במסגרת הבדיקות המקיפות בעסקים לממכר מזון שמטרתן לאתר ולהשמיד מזון שאינו ראוי למאכל ויכול לסכן את הציבור, נבדקו בשנה החולפת בסה"כ 231 עסקי מזון ו-942 רכבים להובלת מזון. כתוצאה מהבדיקות אותרו והושמדו 782 ק"ג מזון מן החי שנמצא אינו ראוי למאכל.

 

גם השנה המשיכה המחלקה הווטרינרית לקדם פרויקטים סביבתיים כדוגמת הקמת פינות האכלה לחתולי הרחוב בשיתוף אגף שפ"ע. בשנת 2018 הוצבו עוד 10 פינות האכלה  ובמסגרת פרויקט איסוף צואת כלבים חולקו קרוב ל-1,000 ערכות לאיסוף צואת כלבים לתושבי העיר המטיילים עם כלביהם בגינות הציבוריות.

 

ד"ר אפרת אושרי הוסיפה: "תפקיד השירות הווטרינרי העירוני הוא בשמירה והגנה על בריאות הציבור מפני סכנות ונזקים שמקורם בבעלי חיים או במזון ובמוצרי מזון שמקורם מן החי. הרבה לא יודעים שבמסגרת השירות אנחנו מבצעים ביקורות בבתי עסק לממכר מזון במטרה לשמור על בריאות הציבור, תוך מניעת חדירה לשוק של מוצרי מזון מן החי שהופצו בניגוד לחוק, תפיסת המוצרים והשמדתם. בנוסף לכך מפקחת המחלקה הווטרינרית על בעלי החיים בעיר ושמחה לעמוד לשירותם של התושבים המבקשים לחסן את בעלי החיים".

 

 

 

לוח אירועים
לכל האירועים