הדיבייט השנתי לתלמידי המקיפים בקרית גת:

DEBATE-2021

COMMPUTERS SHOULD REPLACE TEACHERS?

הדיבייט השנתי לתלמידי המקיפים בקרית גת
האם יכולים מחשבים להחליף מורים ?

לאור מאורעות השנה החולפת במערכת החינוך ואופני הלמידה מרחוק שהיו מנת חלקם של תלמידי המקיפים בעיר, הכינו בתי הספר המקיפים בעיר נבחרות תלמידים מכתות ט' בכל בי"ס לתחרת דיבייט עירונית  אשר הציגו טיעונים בעד ונגד אופני הלמידה מרחוק, ביחס ללמידה המסורתית באמצעות מורה בשיעורים פרונטליים בכתה.


נבחרות בתי הספר הציגו את טיעוניהם באופן רהוט, ממוקד ונחרץ, תוך שימוש בשפה האנגלית, מעל במה ואל מול קהל תלמידים, מנהלי בתי ספר, מפקחים ונציגי רשת אורט
- במהלך אירוע דיבייט עירוני שהתקיים היום באודיטוריום מקיף אורט ע"ש זאב בוים.
ראש העיר אבירם דהרי ברך את התלמידים ואמר להם- דיבייט הוא כלי מצויין לחדד ולמקד טיעונים ולפתח כישורי רטוריקה ואנגלית מצויינת. ראש העיר הציע לתלמידים לנסות לטעון טיעונים בנושאים שאין להם נגיעה אליהם או שהם מתנגדים להם על מנת למקצע עוד את אופני הטיעון .

נבחרות בתי הספר אורט שלאון, אורט מאיר, אורט כרמי גת , אורט גרוס ואורט בוים הציגו טיעונים בעד הטכנולוגיה המהירה, הזמינה בכל שעה, הממוקדת, נטולת ההפרעות ,האילוצים ובעלת האפשרויות הכמעט בלתי מוגבלות של השימוש במחשבים לטובת הלמידה, אל מול זאת הציגו הנבחרות טיעונים בעד הלמידה עם המורים ובסביבת בני אדם לצורך יצירת קשרים חברתיים, אמפתיה, העצמה, דוגמא אישית וסיוע פרטני לכל תלמיד לפי צרכיו.

לאחר סיכום הנקודות העניקו השופטים בתחרות את המקום השני למקיף אורט "גרוס" ובמקום הראשון זכתה נבחרת מקיף "אורט זאב בוים". יחד עם רהיטות השפה ורמת הטיעונים נבחנו אמצעי הרטוריקה ואופן הצגתם.


מפקחת האנגלית שעמדה בראש צוות השופטים ציינה לשבח את כל משתתפי הדיבייט ואמרה : אני לא מאמינה שאתם רק בכתה ט' ואני מופתעת מרמת המוכנות של כל הנבחרות בשנה בה נאלצתם ללמוד באופן שונה כ"כ ומרחוק , זה מעיד על יכולות מצויינות ועל עבודה נפלאה של המורים לאנגלית בבתי הספר בעיר.


מאהר נאסראלאדין מנהל האזור ברשת אורט ציין כי מיזם הדיבייט מסייע לקדם את המצויינות באנגלית ולסייע לתלמידים לנסח טיעונים, לפתח כישורי בטחון עצמי ודיבור מול קהל.
בכוונתנו להפוך את מיזם הדיבייט למסורת שנתית בקרב תלמידי המקיפים בקרית גת, ציין.