אינטל: נרחיב את פרויקט "אופק דרום"

אינטל אירחה את כנס המנהיגות למצוינות תפעולית במאה ה-21

במעמד מנכ"לי הפורום הישראלי לתפעול בדרום והודיעה:

פרויקט "אופק דרום" יורחב

 

ראש העיר קרית גת אבירם דהרי: אופק דרום הוא הוא הוכחה שגם במצויינות עסקית יש מקום לנשמה"

 

בשבוע שעבר אירח דניאל בן עטר מנכ"ל מפעלי הייצור של אינטל בישראל וסגן נשיא עולמי, מנכ"לים מחברות בדרום. המפגש המרגש התמקד ב'אופק דרום' - פרויקט תעסוקתי ייחודי של מפעל אינטל בקרית גת, המייצר תעסוקה עבור עובדים ועובדות מהדרום ללא רקע אקדמי או ניסיון רלוונטי. תחת הכותרת "מנהיגות למצוינות במאה ה-21 מחזון למציאות" הוזמנו מנכ"לים מחברות בדרום וחברות פארק התעשייה בקרית גת למפגש במפעל אינטל להכירות עם הפרויקט ובחינת הרחבתו גם לחברות נוספות בדרום הארץ.


את המפגש פתח ראש העיר קרית גת אבירם דהרי שציין שאינטל היא העוגן של פארק התעשייה בקרית גת. הוא בירך את אינטל על תוכנית "אופק דרום" שמשלבת רבים מתושבי קרית גת והסביבה ושמוכיחה ש"גם במצוינות עסקית יש נשמה".

 

בהזמנה למפגש, עליה חתומים דניאל בן עטר וסיגל ג'ורג'ביץ מנכ"לית הפורום הישראלי לתפעול, נאמר: "אנו רואים כזכות וגם כשליחות מוסרית חברתית, לשתף את שותפינו, חברות מדרום ישראל, אשר שואפות למצוינות תפעולית ומאמינות ביכולתן לתרום לחברה הישראלית ולחולל שינוי אמיתי". 'אופק דרום' הוא דוגמא מצוינת לאופן בו חברות יכולות לחולל שינויים שישפיעו על חייהם של אנשים רבים.

 

הנהלת מפעל אינטל בקרית גת מאמינה כי כשחקן מרכזי וכמעסיק ההיי-טק הגדול ביותר בדרום הארץ, עליה לתרום לקידום תעסוקה מגוונת בדרום. כך נולדה תוכנית 'אופק דרום', שבמסגרתה פתחה הנהלת המפעל את שעריו וגייסה 150 עובדים ועובדות תושבי דרום הארץ מרקע סוציו-אקונומי מאתגר וללא לימודים אקדמיים או ניסיון בהיי-טק. במסגרת התוכנית קיבלו המשתתפים לימודים והכשרה לעבודה במפעל, לצד יחס אישי, חום ותמיכה לאורך הדרך. בתום הכשרתם, השתלבו העובדים החדשים בצוותי קו הייצור והם עוסקים בתפעול שוטף, טיפול בתקלות, בייעול פעולת המכונות ועוד. העובדים והעובדות זוכים להזדמנות חדשה לפרנסה, השתלבות בשוק העבודה, התפתחות והצלחה. המוטיבציה של עובדים ועובדות אלו להשתלב ולהצדיק את האמון הניתן בהם - עצומה. אין ספק שמדובר בפרויקט בו הן העובדים והן אינטל מרוויחים בצורה מדהימה.

 

לאור הצלחת התוכנית והבנת החשיבות הרבה של הפרויקט, הזמינה הנהלת המפעל מנהלים ומנהלות במסגרת הפורום הישראלי לתפעול באזור הדרום על מנת לשתפם בפרויקט הייחודי.


דניאל בן עטר, הציג במפגש את החזון שלו למצוינות עסקית במאה ה-21 ואת תוכנית 'אופק דרום'. בין היתר אמר: "מדהים ומרגש לראות את העובדים והעובדות האלה מהדרום, שמגיעים מאוכלוסיות מגוונות, מקבלים הזדמנות נוספת להיכנס למעגל העבודה, לפיתוח אישי ולתרום לחברה בדרום ישראל. זהו אפקט דומינו של פרנסה לעובד ולעובדת, לבני המשפחה, לחברה הישראלית ולאינטל. זה פרויקט מדהים ומיוחד בו כולם יוצאים נשכרים גם אוכלוסיית דרום הארץ וגם אינטל שזוכה בעובדים ועובדות עם מוטיבציה ענקית להצלחה". אלכס ליסיזין, עובד אינטל ואחד המשתתפים בתוכנית סיפר בהתרגשות במפגש על תהליך הקליטה וההכשרה שעבר במסגרת תוכנית "אופק דרום" "אני עדיין מרגיש כמו בחלום ולא מאמין שאני עובד באינטל".

 

לאחר הצגת התוכנית על-ידי דניאל בן עטר, יצאו המשתתפים לסיור מרתק במפעל החדשני של אינטל. בהמשך, הרצה האלוף במילואים וחתן פרס ישראל דורון אלמוג על מצוינות חברתית וכן שיתף בסיפורו האישי על בנו היקר ערן והקמת הכפר השיקומי עלה נגב- נחלת ערן לאוכלוסיות מיוחדות.

 

לסיכום אמר דניאל בן עטר "כולנו באינטל אמונה שלמה שפרוייקט 'אופק דרום' יקרום עור וגידים ויהפוך מחזון למציאות חברתית בדרום ובכל מדינת ישראל."

לוח אירועים
לכל האירועים