בכורה מוצלחת להצגה "ילדה של שבת" של התאטרון העירוני

בכורה מוצלחת להצגה "ילדה של שבת"

של התאטרון העירוני הקהילתי


תאטרון קרית גת העירוני-קהילתי העלה בשבוע שעבר, יום ה', את הצגת
הבכורה "ילדה של שבת" מול מאות מתושבי העיר. ההצגה, איך לא, קצרה מחמאות
וביקורות חיוביות.

 

אם השם "תאטרון קרית גת" נשמע לכם מוכר, זה לא סתם. התאטרון המונה למעלה מעשרה שחקנים בני העיר קרית גת, זכה להצלחה כבר מראשית דרכו. בכל שנה מייצג התאטרון בכבוד רב ובגאווה גדולה את העיר קרית גת בתאטרון "בצוותא" בתל אביב, הנותן במה ליצירה מקומית ישראלית. הבכורה "ילדה של שבת" אותה העלו ביום חמישי האחרון, הייתה ההפקה השלישית של ההרכב המדהים במסגרת התאטרון וכמובן, גם היא נחלה הצלחה גדולה.

לפני כשנתיים חברו יהודה אלמקייס וענת בן ארי והחליטו להעלות הילוך ולהפוך חלום למציאות. התאטרון הקהילתי הוקם מחדש כאשר כולו: השחקנים, הבמאים וההפקה הם כישרונות מקומיים. ענת מספרת על התהליך: "את דרכי המקצועית בקרית גת התחלתי בתאטרון הקהילתי המקומי, שפעל אז במתנ"ס. זכיתי לעבוד עם קבוצה נפלאה ומוכשרת, שקוטפת הצלחות רבות, בעיר ומחוצה לה. זה החל בקומץ קטן של וותיקי התאטרון והיום מונה הקבוצה מעל עשרה משתתפים, המגיעים משלל רקעים וקשת גילים- מנערים ועד קשישים, כאשר המשותף לכולם: אהבת הבמה והתשוקה ליצירה מתוך הנשמה".

בקבוצה חברים:
ענת בן ארי- ניהול אומנותי, בימוי ושחקנית
יהודה אלמקייס- ניהול, הפקה ושחקן
לונה שליכטר- עיצוב תפאורה ושחקנית
הדר פרץ- מאפרת ושחקנית
גדי שלזינגר- שחקן
ספיר איבן- שחקנית
דניאל דאוד- שחקנית
שקד בן ברוך- שחקנית

צוות התאטרון מספר כי היה ברור לחברים שהמטרה היא לראות תוצאה מקצועית ולהעלות הצגות מרשימות בפני קהל. כאשר המטרה להפוך לתאטרון מקצועי שייצג את העיר בתוכה ומחוצה לה.

השחקנים נמצאים באופן קבוע בתהליך אינטנסיבי של חזרות, משחק ושינון טקסטים. שעות על גבי שעות, במקביל לעבודה, ללימודים ולשגרת היום-יום. את ההצגות הם מפיקים בצורה עצמאית ולכן גם עמלו על בניית התפאורה, תפירת התלבושות, אביזרים, לוגיסטיקה, פרסום והפקה. בבכורה האחרונה, התפאורה כולה הוכנה מקרטון ע"י לונה שליכטר, בת העיר, שחקנית בתאטרון הקהילתי ואמנית מוכשרת.

המאמץ אכן השתלם ובשבוע שעבר העלו השחקנים את הפקתם השלישית במספר בהיכל אידית אל מול מעל ל- 250 צופים נרגשים (מנויי תאטרון בעיר ונציגי העירייה) שהגיעו על אף מזג האוויר הקשה. הקהל נעמד על הרגליים בסוף המחזה ומחא כפיים דקות ארוכות לאחר סיומו. ההתלהבות הרבה ששרתה באולם ריגשה מאוד את השחקנים, ובצדק.

יהודה אלמקייס, מנהל, מפיק ושחקן בתאטרון אמר: "התאטרון העירוני פועל בתמיכת הרשות ורשת המתנ"סים מזה מספר שנים ומביא גאווה גדולה לעיר ולתושביה. השאיפה שלנו היא תאטרון עירוני מקצועי בקרית גת - שיעודד יצירה, יחזק את הקהילה ויעניק אלטרנטיבה תרבותית מקומית ומקצועית. אני רוצה להודות לראש העיר אבירם דהרי, לעוזרו דודו ארואס ולמנכ"ל רשת המתנ"סים העירונית אמיר בן שמחון על התמיכה בנו לאורך כל הדרך".

שחקני התאטרון ביקשו להביע את תודתם לעיריית קרית גת ולרשת המתנ"סים העירונית וכן למשפחות שלהם על הסבלנות, העזרה והפרגון ועל כך שהם מאפשרים להם להגשים את עצמם. חברי התאטרון מזמינים אתכם ליהנות מההצגות הבאות ולהנות מיצירה מקומית איכותית.

צילום: מאירה גוראי רז

לוח אירועים
לכל האירועים