בית ספר הרצל מציג: הקונצרט השנתי המסורתי

בית ספר הרצל מציג: הקונצרט השנתי המסורתי

 

תלמידי בית הספר "הרצל" בקרית גת ערכו כמיטב המסורת את הקונצרט השנתי רב המשתתפים זו השנה ה-21. התלמידים הופיעו בפני קהל אורחים מכובדים, הורים והצוות החינוכי של ביה"ס כאשר הם מנגנים על כלי נגינה שונים ומגוונים ומפגינים יכולת מוסיקלית מרשימה.

 

180 תלמידי ביה"ס מכיתות ב׳ – ו' נגנו בכלי נגינה כגון: מטאלופון, צ'לו, כינור, מנדולינה, גיטרה, תופי מצעד, דרבוקה, קונגס, בונגס, קחון. נוסף לנגנים, הופיעה גם מקהלת ביה"ס המונה 26 תלמידים מכיתות ב'-ו' בשירים ברוח נושא האחדות.  התלמידים הנרגשים שהופיעו בקונצרט התאמנו ללא לאות במהלך כל השנה בעזרתם של צוות המורים המוסרים למוסיקה.

ראש העיר, אבירם דהרי, שאינו מחמיץ אף קונצרט ציין את הערכתו הרבה למנהלת בית הספר, אראלה נחליאלי ולצוות המורים על ההשקעה הרבה להצלחת הערב המרגש.

מנהלת ביה"ס אראלה נחליאלי הוסיפה: "בשנת הניהול הראשונה שלי, לפני 21 שנה, החלטתי להוסיף לתכנית הלימודים הבית ספרית את לימודי הנגינה וההקשבה למוסיקה, מתוך הבנה ואמונה, כי מוסיקה יכולה לחולל מהפך חיובי באקלים הבית ספרי ולהעצים את התלמידים. ידוע לכל כי המוסיקה פותחת ערוצי תקשורת נוספים וחדשים לתלמידים ולקהילה. מוסיקה היא שפה תרבותית עולמית ושפה לנפש. מכאן שמוסיקה יכולה להיות ערוץ חינוכי מקדם, מיטיב ומאפשר העצמה אישית לכל תלמיד. הנני מאחלת בהצלחה לכל תלמידנו, תודה לכם ההורים על העידוד בבית והתמיכה בילדים המנגנים שלנו. תודה לכל המורים למוסיקה שלנו שהביאו את תלמידנו למעמד מרגש זה".
הנהלת בית הספר הרצל הציבה לה למטרה להקנות לתלמידים במהלך כל שנות הלימוד שלהם במסגרת ידע רב בתחומי המוסיקה, הנגינה, הכרת תווים, מחול ותנועה. התלמידים נחשפים ליצירות מוסיקליות, לומדים על מלחינים ויוצרים חשובים בארץ ובעולם והתכנים המוסיקליים מהווים חלק מכובד ביותר בתכנית הלימודים, הן בתכנים הנלמדים במקצועות השונים והן בערכי ההתנהגות.

לאורך השנים חוו תלמידי בית הספר רגעי שיא בעשייתם המוסיקלית: בשנת 2015 הם הקימו את התזמורת הווירטואלית הראשונה בארץ, בשנת 2017 נגנו עם היוצר האהוב עידן רייכל על בימת משדר "וראייטי" ערב שהועבר בשידור חי בטלויזיה, כמו כן השתתפו התלמידים בקונצרטים עם סימפונייטת באר שבע בניצוחו של חן צ'ימבליסטה, תלמידי הצ'לו והכינור השתתפו בקונצרט "תווים של תקווה" בבנייני האומה בירושלים בניצוחו של פרופ' פרנצ'סקו לוטרו כאשר ניגנו יצירות שנכתבו ע"י יהודים בתקופת השואה והושמעו לראשונה בירושלים. בנוסף מאמץ בית הספר הרצל את מפעל "אור לעיוור" מזה 21 שנים ומקפיד להגיע למפעל ולנגן בפני הנוכחים.

הערב נחתם במחיאות כפיים סוערות של קהל האורחים לנוכח נגינתם המופלאה של תלמידי ביה"ס הצעירים והבוגרים כאחד. הורי התלמידים היו נרגשים מאוד ונלהבים לראות את ילדיהם. תודה לצוות בית הספר, למורים למוסיקה ולתלמידים שיצרו עבור כולם אוירה קסומה בפתחו של חג אביב המבשר פריחה והתחדשות.

 

 

 

 

 

 

 

 

לוח אירועים
לכל האירועים