בית חולים שיקומי "רעות בקהילה" פותח שלוחה בקרית גת

חדש בקרית גת: שיקום קרוב לבית

בית חולים שיקומי רעות ת"א פותח שלוחה של מרכז רפואי

רעות בקהילה בקרית גת.

מרכז רעות יציע מגוון טיפולים של מומחי בית החולים לתושבי

העיר והסביבה

בית חולים שיקומי רעות ת"א פותח בשבוע הבא ב-10 בנובמבר את מרכז רפואי רעות בקהילה. המרכז הרפואי ייפתח בקניון לב העיר. טקס הפתיחה החגיגי יתקיים במעמד סגן שר הבריאות- ח"כ הרב יעקב ליצמן, ראש עיריית קרית גת- אבירם דהרי, מנכ"ל ג'וינט ישראל אשל- יוסי היימן ומנהל בית חולים שיקומי רעות- ד"ר דב אלבוקרק.


מדובר במרכז רפואי ראשון מסוגו שיהווה שלוחה של בית החולים הוותיק והגדול מסוגו בישראל הפועל בתל אביב. בהמשך, מתוכננת הקמתו של מרכז רפואי נוסף גם באשדוד. את המרכזים החדשים יאייש הצוות הרב מקצועי מבית החולים.


המרכז החדש נפתח לאחר שבית החולים זכה במכרז של ג'וינט ישראל אשל ומשרד הבריאות להקמת יחידות משגב בפריפריה. מדובר במכרז הכולל הקמת רשת של מרכזי שיקום חדשים בפריסה ארצית המופעלים על ידי גופים שונים.


הקמתם של מרכזי רעות בקהילה מתאפשרת גם הודות לתרומתה הנדיבה של חברת ביג מרכזי קניות התומכת במיזם.
בית חולים שיקומי רעות הינו בית חולים אוניברסיטאי המסונף לפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, עוסק בהכשרה והוראה אקדמית והינו המרכז השיקומי הגדול מסוגו בישראל. בבית החולים כ-360 מיטות לצד מערך מגוון של מרפאות ומכונים דוגמת מכון כאב, מכון לטיפול בהפרעות אכילה, טיפול ושיקום מיני, רפואה משלימה ועוד.
המרכז הרפואי החדש בקריית גת ישרת את האוכלוסייה המתגוררת בעיר ובסביבתה, ויציע מגוון רחב של טיפולים בדגש על הגיל השלישי וגם לצעירים ובהם: אשפוז יום (טיפול אינטנסיבי רב מקצועי מספר פעמים בשבוע), פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, יעוץ גריאטרי שיקומי, ליווי עו"ס, ייעוץ דיאטנית, רפואה משלימה, יוגה שיקומית, ייעוץ רוקחי, הרצאות והדרכות לאורח חיים בריא.
מנהל בית החולים, ד"ר דב אלבוקרק: "ההתפתחות באיכות הרפואה בישראל מובילה להצלת חיים והארכה מבורכת בתוחלת החיים. רפואת השיקום מאפשרת שיפור דרמטי באיכות החיים של חולים לאחר אירוע מוחי, נפגעי תאונות דרכים, חולי סרטן ועוד. בישראל קיים פער מהותי בזמינות ובנגישות של שירותי שיקום בכל הארץ ובאופן מיוחד בדרום. חולים נאלצים להגיע למרכז, גם לבית החולים שלנו בתל אביב, על מנת לקבל טיפול שיקומי איכותי.


רפואת השיקום היא קריטית עבור מי שזקוק לה. בהעדר טיפול מתאים, עולה הסיכון להידרדרות במצבו של המטופל עד לכדי מצב סיעודי. מדובר בחלון הזדמנויות המאפשר למטופל לחזור לשגרת חייו וליהנות מעצמאות תפקודית הכוללת עבודה, משפחה וחיי קהילה".
מה הייחודיות שיציע המרכז הרפואי החדש לתושבים הזקוקים לטיפול?


ד"ר דב אלבוקרק: "האפשרות לקבל שירות איכותי ברמה גבוהה באופן נגיש ובזמינות גבוהה בתחומים הנחוצים ביותר לשיפור התפקוד. האני מאמין שלנו מציב את המטופל ובני משפחתו במרכז הטיפול הרפואי, מתוך הכרה כי אנו מטפלים באדם ולא רק במחלה. כל מטופל יזכה לתכנית כוללנית הנותנת מענה לצרכיו האישיים ומתחשבת בהיבטים הרפואיים, תפקודיים, פסיכולוגיים וסוציאליים. תפיסה זו הוכחה כמביאה להצלחות טיפוליות מרחיקות לכת".


עוד הדגיש: "אני מברך על שיתוף הפעולה הפורה של בית החולים עם ג'וינט ישראל אשל, משרד הבריאות וחברת ביג מרכזי קניות במטרה להנגיש שירותי שיקום איכותיים ומקצועיים לתושבי הדרום. מרכזי רעות בקהילה מיועדים לממש את הזכות לשיקום המוקנית לכל אזרח במדינת ישראל ואני מקווה שהצלחת הפרויקט המאתגר הזה תסלול את הדרך להקמת מרכזים נוספים בדרום ובצפון".

 

צילום: גיל דור

 

לוח אירועים
לכל האירועים