ביקור האסטרונאוטית

ביקור האסטרונאוטית: ד"ר סנדרה מגנוס, אסטרונאוטית ששהתה בחלל 150 ימים נפגשה עם תלמידי קרית גת


לאחר מאמצים רבים של מנהלת אגף החינוך, הגברת זהבה גור, התקיים ביום א' מפגש מרגש וחד פעמי של חניכי מועדון הטייסת מבתי הספר בעיר קרית גת עם ד"ר סנדרה מגנוס הול, אסטרונאוטית מעוררת השראה מנאס"א.


המפגש המיוחד התקיים בהיכל אידית, במסגרת פעילות תכנית הטייסת שהוקמה על שמם של אילן ואסף רמון ז"ל. החניכים שלקחו חלק במפגש הגיעו מבתי הספר אפריים בן דוד, בן צבי, הרצל ושלאון, זכו להאזין להרצאה על תחום החלל מפיה של ד"ר סנדרה מגנוס הול, אסטרונאוטית לשעבר בסוכנות החלל הבינלאומית נאס"א.

סנדרה השתתפה בעברה בחמש משימות, שהתה בחלל 157 ימים, 8 שעות ו42 דקות. 134 ימים מתוכם שהתה סנדרה בתחנת החלל הבינלאומית.
סנדרה סיפרה לחניכים כי משימתה האחרונה במסגרת תפקידה, הייתה משימת "הצלה" למעבורת STS-134  משימה שהייתה אמורה להיות שיגורה האחרון של מעבורת מנאס"א.
במפגש, אפשרה סנדרה לחניכים לפנות אליה בשאלות, וסיפרה להם כיצד הגיעה והפכה להיות אסטרונאוטית. סנדרה הדגישה בפני הילדים את חשיבות החלום והלמידה, עודדה אותם לחלום ולעשות הכל על מנת להגשים את חלומם. סנדרה סיפרה כי מגיל קטן חלמה וידעה כי תהיה אסטרונאוטית. היא הייתה חדורת מטרה על אף שהדרך לא הייתה פשוטה, סיפרה כי הקדישה שנים רבות בלמידה משמעותית של מקצועות כמו מתמטיקה, פיזיקה וכימיה וידעה כי שום דבר לא יוכל למנוע ממנה את הגשמת חלומה.
הילדים היו נרגשים והרגישו ברי מזל מן המפגש המיוחד בו זכו לקחת חלק.

כנס החלל ע"ש אילן רמון של סוכנות החלל הישראלית, במשרד המדע, מתקיים בסמיכות למועד אסון מעבורת החלל "קולומביה". מטרת שבוע זה היא הגברת הקשר של הקהילה לתחום החלל והרחבת העניין והסקרנות של צעירים בפעילות החלל בישראל.
רונה רמון ז"ל, אשר הקימה את מועדון הטייסת, בחרה להקדיש חלק ניכר מזמנה למדעים, ובפרט לחלל. רונה פעלה לא רק בשיתוף גורמים ישראליים: בתחילת הדרך עודדה בכירים בנאס"א ואף אסטרונאוטים להגיע לארץ ולתת הרצאות לילדים ולנוער. עם השנים מדינת ישראל אימצה בחום את יוזמתה ובכל אחד משבועות החלל מגיעים אסטרונאוטים מסוכנויות שונות בעולם לארץ, ומבצעים כאן פעילות ענפה ומבורכת.
תודות רבות שמורות למנהלת אגף החינוך, הגברת זהבה גור על מאמציה הרבים שנעשו לשם קיום האירוע ולשם הגעתה של האסטרונאוטית לעיר קרית גת. כמו כן תודה לקרן רמון על הקשר המיוחד שנרקם עם השנים עם העיר קרית גת.