ארבעה תיכונים מקרית גת ברשימת התיכונים הערכיים והמצטיינים של משרד החינוך

ערכיים ומצטיינים-


ארבעה תיכונים מקרית גת: אולפנת קרית גת, תיכון מאיר (צומח),

שלאון ואורט בויים - ברשימת התיכונים הערכיים והמצטיינים

הארצית של משרד החינוך לשנת תשע"ט

 

גם בשנים שעברו הגיעו תיכוניים מקריית גת לרשימת התיכונים הערכיים-חברתיים של

משרד החינוך. בין היתר נבחנים הקריטריונים של חינוך לערכים ולמורשת, הישגים לימודיים

ואחוז הזכאות לבגרות, מניעת נשירה, גיוס לצה"ל ושירות אזרחי, קליטת תלמידי חינוך

מיוחד, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ועוד.

 

השבוע (יום ד') פרסם משרד החינוך רשימה של 288 מוסדות חינוך אשר הצטיינו בשנת תשע"ט בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים. הבחירה של בתי הספר הללו התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים אלו וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות החינוך בהשוואה להישגי שנת הלימודים תשע"ח. בין שמות התיכונים שפורסמו מופיעים גם: אולפנת קרית גת, תיכון מאיר (צומח), שלאון ואורט בוים שבקרית גת.


ראש העיר אבירם דהרי: "גם השנה ארבעה מקיפים מקרית גת ברשימה הארצית של התיכונים הערכיים והמצטיינים של משרד החינוך. אין ספק כי זוהי תעודת כבוד למערכת החינוך העירונית, לאנשי החינוך ולתלמידי העיר קרית גת. קרית גת צועדת צעדי ענק בדרכה להפוך ולהיות המרכז החדש של ישראל".


לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,169 ש"ח לכ- 8,451 ש"ח, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "אני רואה בערכי השליחות והמנהיגות, אהבת האדם, התרומה לחברה ולמדינה ערכים מובילים. לאור זאת, הנחתי כי הנושא השנתי שילווה במערכת השנה יהיה בסימן הערבות ההדדית. למערכת החינוך יש תפקיד חשוב בעיצוב פני החברה, ואני רואה באנשי החינוך, מנהלים ומורים, את עמוד האש שמוביל את המשימה החשובה הזו".


מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר נערות ונערים שלוקחים חלק פעיל בתוך החברה, מסייעים לילדים עם צרכים מיוחדים או לקשישים ולמשפחות נזקקות. כל זה לא יכול להתרחש ללא הרוח והעבודה החינוכית שמובילים יחד המנהלים והמורים. פרס החינוך מהווה הזדמנות לעצור ולומר להם תודה. אני מברך את הזוכים בפרס ומאחל שיעמידו עוד שורה של אנשי חיל כמוהם".


בהישגים הערכיים-חברתיים, נכללו המדדים:
שיעור הגיוס לצה"ל, או לשירות אזרחי/לאומי, מניעת נשירת תלמידים, קליטת תלמידי החינוך המיוחד, ומידת הקרבה לתעודת בגרות מתוך התלמידים שאינם זכאים לתעודה מלאה.
בהישגים הלימודיים נקבעו המדדים:
הישגי המיצ"ב בכיתות החט"ב, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז הצטיינות במבחני הבגרות, אחוז זכאות לתעודת בגרות איכותית, מידת השיפור או היציבות בהשוואה להישגים בשנה הקודמת.