קרית גת ESCAPE ROOM נפתח!

נפתח "חדר בריחה" רפואי חברתי בקרית גת!

טרנד חדרי הבריחה המאתגר את המשתתפים בפענוח חידות ושאלות בדרך ליציאה ממנו הגיע לקרית גת! ואצלנו חדר הבריחה עומד בסימן "מדעי הרפואה"

חדר הבריחה מעוצב כמציאות מדומה של חדר מיון בשעת חירום, ומאתגר את המשתתפים בחידות ובמשימות רפואיות כשהמטרה לאבחן ולטפל בחולה תוך 60 דקות לכל היותר.
מירי אלגבסי, סטודנטית לרפואה, בת העיר, הגתה, יזמה ופיתחה את הרעיון יחד עם מרכז תנופה באגף לנוער וצעירים, במסגרת פרוייקט מעורבות חברתית.

חדר הבריחה פועל במרכז הלמידה במקיף אורט ע"ש בוים, המשמש גם מרכז פעילות, תיגבור לימודי ומרכז אירועים לבני הנוער בעיר.

א.ק.ג. (אסקייפ רום קרית גת) נפתח ביום שני האחרון, 7.8, בקול תרועה רמה כיוזמה של סטודנטית לרפואה, תושבת העיר, מירי אלגבסי, תחת פעילותו של אגף נוער וצעירים שבעיריית קריית גת. תגובות השמחה וההתפעלות של התושבים מהחדר לא מאחרים להגיע "אנחנו כל כך שמחים שיש כאן משהו כזה בקריית בגת, בכל זאת עד היום יצאנו מחוץ לעיר בשביל חדרי בריחה. שהילדים שיתפו אותי שפותחים חדר בריחה לא חשבתי שזה משהו רציני ואמרתי מה כבר יכול להיות, ננסה. ואני רוצה להגיד שזה באמת לא פחות ברמה מכל חדר אחר בארץ. התחושה היתה מדהימה, הכל נראה אמיתי ומוחשי. יש אביזרים, וקולות אמיתיים ממש מדהים. אני אשמח שיגיעו לפה עוד תושבים ויצילו את המטופל" אמרו משפחת דקל שהשתתפו בחדר.

היוזמה המיוחדת להקמת חדר הבריחה רפואי חברתי החלה תחת תחום מעורבות חברתית וקהילתית שפועל באגף נוער וצעירים. במסגרתו כל סטודנט מקבל מלגת לימודים ותורם מכישוריו לקהילה. מאות סטודנטים משתלבים ויוזמים פרוייקטים בתחומי החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בעשרות מוקדים קהילתיים בעיר כגון: מועדוניות לילדים ונוער במרכזי ספורט, מת"נסים, חווידע וכן בתיכונים.

בסיפור המיוחד הזה, סטודנטית לרפואה, תושבת העיר, מירי אלגבסי, פנתה לראש העיר בהתרגשות וסיפרה לו על רעיון הקמת החדר. ראש העיר תמך ברעיון, כחלק מתפיסה רחבה של קידום צעירים תושבי העיר המתבטאת בהשקעה שנתית של שלושה מיליון ₪ במלגות לסטודנטים, וחיבר את הסטודנטית למנהלת אגף נוער וצעירים אודליה סבג. מכאן האגף תמך בהקמת החדר ושילב בני נוער שנתרמו לעזור, בניהם אנו רוצים להודות למועצת הנוער, ללירון שמעוני, אופיר שריקי ותאיר סבג.

מזה מספר חודשים מירי עמלה על הכנת החדר רעיונית ולוגיסטית, השיגה ציוד מלא ומדים בתרומה מבי"ח. "לא הייתי מצליחה לעשות את זה בלי התמיכה של המשפחה והחברים. במיוחד לבעלי היקר שתמיד האמין ועודד. אני חייבת לציין את שיתוף הפעולה של תנופה שהיו שם וליוו אותי בתהליך, בלעדכם זה לא היה קורה. אני גאה להיות תושבת העיר".

המיזם זכה לתמיכה נרחבת, בינהם סגן מנהל בית החולים "סורוקה" ומנהל מחלקת נוירולוגיה פרופ' גל איפרגן שליווה את מירי בפרויקט. "חדר הבריחה א.ק.ג הינו ייחודי בהיותו רעיון חברתי שמעביר תכנים רפואים מצילי חיים. במהלך הפעילות בחדר, המשתתפים נחשפים לסימנים מטרימים למחלה חריפה ומבינים את חשיבות הפינוי הדחוף לבי"ח לאור אפשרויות הטיפול אשר יכולות להציל חיים. המשימות דורשות עבודת צוות, חשיבה מחוץ לקופסה ויצירתיות" ציינה מירי אלגבסי.

חדר הבריחה ממוקם במרכז למידה ונוער שבתיכון אורט ע"ש זאב בוים (רוגוזין), הפועל בחסות  אגף החינוך בעיריה  בניהולה של זהבה גור. מרכז הלמידה מנוהל ע"י אלימלך קסאי.
ההרשמה לחדר מתבצעת באפליקציה שפותחה במיוחד עבור המיזם ע"י מתן אלגבסי, שהיה אחראי על הצד הטכנולוגי בחדר ומשה ווקנין, אחיה של מירי, בעל חברת פיתוח אפליקציות בשם kAppish (קפיש) אשר תרם גם רבות לעיצוב החדר.
החדר יהיה פתוח במהלך אוגוסט, בעלות סמלית של 10 ₪ לבני נוער, ו- 20 ₪ לגילאי 18+.

השמועה על חדר הבריחה הרפואי בקרית גת עשתה כנפיים וההתעניינות בו גוברת, ערוץ 2 ישדר כתבה על חדר הבריחה בעיר .
בואו גם אתם לנסות וליהנות!

-----
*בתמונה: מירי ומתן אלגבסי

לוח אירועים
לכל האירועים