קרית גת מצדיעה לפצועי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה

בחמישי האחרון (30.11) התקיימו טקסי צעדה ארציים בשם "צועדים ומצדיעים" לציון יום ההוקרה לפצועי צה"ל ופעולות האיבה. מאות משתתפים, ביניהם בני נוער מקריית גת פתחו את היום בצעדה שהתקיימה בבית גוברין. במהלך הצעדה נפגשו הנערים עם פצועי צה"ל ששיתפו אותם בסיפורם האישי.


אירוע ההצדעה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה נחתם בטקס מרגש באמפיתאטרון, שסיכם יום ארוך וגדוש עבור מאות בני נוער תושבי העיר קרית גת.
בשעות אחר הצהריים, משתתפי הצעדה התכנסו במתנ"ס בית רחל, משם הם צעדו עם דגלי הלאום, דגלי קרית גת ודגלי ארגון נכי צה"ל עד לאמפיתאטרון, שם נערך הטקס המסכם ליום ההצדעה.
הטקס נפתח בברכות של מנכ"ל רשת המתנ"סים אמיר בן שמחון, מר אורן אקרמן יושב ראש מחוז באר שבע והנגב בארגון נכי צה"ל, מר אליעד אבריקי מנהל מחוז דרום של בני עקיבא וחבר בועדת ההיגוי של יום ההוקרה לפצועי צה"ל ופעולות האיבה, ומר סימון אלבז מנהל אגף החינוך בקרן קיימת לישראל.
דורון אלבז, סיפר כיצד נפצע במהלך הסתערות על מחבלים במהלך שירות המילואים שלו. הוא הוסיף כי למרות שהיה פצוע, ראה לנגד עיניו באותו רגע של הסתערות את הילדים המצויים בסכנה וכל שרצה הוא להצילם, כפי שהיה מציל את ילדיו שלו.
עוזי סלומון, מתנדב בסניף נכי צה"ל בקרית גת, הנחה את טקס הענקת "מגיני ההוקרה" לחמישה תושבי העיר, שנפצעו במהלך שירותם הצבאי:
שמואל לנקרי, עזרא שייחי, עופר ורטוש, יוסף גבאי וטוביה טסלר.
במהלך הטקס, הופיעו הלהקות הבוגרות של המרכז למוסיקה "אולטרסאונד", וריגשו את הקהל בשירים: "געגוע" של עידן רייכל ו- "סוף העולם" של נינט טייב.
יום ההוקרה הינו פרי שיתוף פעולה של גורמים רבים: ארגון נכי צה"ל, ארגון נפגעי פעולות האיבה, זהות, קק"ל, האגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, רשות הטבע והגנים, עיריית קרית גת ורשת המתנ"סים בקרית גת.


 

לוח אירועים
לכל האירועים